Hudba

ELÁN 70 pre Vaša...

O2 arena Českomoravská 2345/17a

21. 9. 2024

O2 arena Praha

Koupit vstupenky
Vstup umožněn 19:00, VIP EXPERIENCE od 18:30

Za rekordně krátkou dobu jedna z nejpopulárnější československých hudebních skupin Elán vyprodala dvě největší haly v bývalém Československu. Oba koncerty jsou přitom až na podzim roku 2024. Kapela kolem frontmana Joža Ráže se však z úspěchu příliš neradovala, protože ji zasáhla smutná zpráva o odchodu spoluhráče, kamaráda a zakladatele kapely Vaša Patejdla. Na jeho počest se Elán do obou hal vrátí ještě jednou s programem nazvaným Pre Vaša. Nejprve vystoupí v sobotu 21. září 2024 v O2 areně v Praze, o týden později 28. září 2024 koncert zopakuje i v TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě.

Elán odtajnil, čím se bude druhý koncert lišit od již vyprodaného prvního: a) fanoušci hlasováním ovlivní playlist večera a rozhodnou část skladeb, které Elán odehraje b) na koncertech pre Vaša skupina Elán vzdá hudebně a audiovizuálně hold svému spoluhráči Vašo Patejdlovi c) pouze na druhých koncertech bude k dispozici legendární Škoda 110 R z filmu Rabaka

„Děkujeme všem za projevenou soustrast a slova podpory s úmrtím našeho Vaša. S ním odešel kus Elánu, ale v Elánu s námi navždy zůstane i velký kus jeho výjimečné osobnosti. Co jsme Vašovi slíbili před smrtí, to i dodržíme, proto oznamujeme dva koncerty na jeho počest“, říká zpěvák Jožo Ráž, který na koncertě zároveň oslaví své sedmdesáté narozeniny. Původní plán byl takový, že to bude narozeninový koncert i pro stejně starého Vaša Patejdla.

„Vašo nám v posledních měsících říkával, že řádná oslava musí trvat minimálně dva dny a sedmdesátku člověk slaví jen jednou v životě. Takže oba přidané dny budeme hrát pro něj“, doplňuje kytarista Jano Baláž s tím, že kapela neplánuje koncerty v dalších městech či hraní na festivalech. „Fanoušci nám píší, zda přijedeme do Brna nebo Košic. My jim odpovídáme, že tentokrát musí oni za námi do Prahy nebo Bratislavy.“ Na přidaných koncertech fanoušci uvidí Elán ve své čisté rockové podobě. Kapela se na pódiu vrátí do období v osmdesátých letech. Tehdy hrála již bez dechů a věnovala se spíše rockovější muzice. Zazní i skladby z alb, kdy Vašo nebyl členem Elánu a věnoval se svojí sólové dráze.

Vstupenka VIP Experience obsahuje: Vlastní zóna s přímým výhledem na stage (band on touch) - speciální sektor Samostatný VIP vstup vchodem č.2 (schodiště A) od 18:30 Speciální fotokoutek, kde bude umístěna poslední motorka Joža Ráže Výstava kytary Jana Baláže z megakoncertu na Letné 2003 Legendární křeslo ze skladby Cigary idú do neba Klávesové nástroje ze skladby Vaša Patejdla - Ak nie si moja Další hudební nástroje skupiny Více než 40 let staré cestovní kufry skupiny a další zajímavé relikvie Podepsané speciální karty skupinou Elán DVD Elán 50, DVD O2 arena 2018, DVD Ave Mária, DVD Elán v Divadle 2013 a další merchandising skupiny zdarma Bar v sektoru VIP catering (welcome drink / bílé víno / červené víno / 0,33 L pivo Staropramen Ležák / Staropramen nealko / sladké limonády / voda / káva / džus / perlivé víno) Party crackes / jednohubky / chlebíčky / ovoce a další Vlastní šatna s opakovaným vyzvedáváním odložených věcí

Na tento koncert nelze rezervovat vstupenky, je možný pouze přímý nákup online, nebo na prodejních místech.

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketportal neručíme.

Tisková zprávaPokyny pořadatele INFO ZTP/P

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz