Václav Neckář slaví 65 let na scéně, čtenáři iDNES.cz získají bonus na vstupenky

  17:31
Legenda české pop music Václav Neckář připravil na oslavu svého 65. výročí na scéně dvouhodinový koncert v Krušnohorském divadle v Teplicích. Čtenáři iDNES.cz mají jedinečnou možnost získat vstupenky výhodněji.

Václav Neckář, Benátská! s Impulsem 2019 | foto: Jan Pešek, MF DNES

Hudba

Václav Neckář - 65 let na scéně

Krušnohorské divadlo - Velký sál U Císařských lázní 761/4

19. 9. 2019

Krušnohorské divadlo - Velký sál Teplice

Koupit vstupenky

Skladby jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Kdo vchází do tvých snů, Tvým dlouhým vlasům a další zazní na koncertě Václava Neckáře za doprovodu skupiny Bacily a smyčcového kvarteta. Čtenáři iDNES.cz mají nyní možnost získat vstupenky levněji. Stačí při jejich výběru zadat kód ve tvaru: VN19092019.

Vyberte vstupenky a zadejte kód "VN19092019" a získáte slevu 30%

Václav Neckář se narodil v rodině divadelníků, takže začal brzy účinkovat na scéně Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem. Od září 1962 byl hereckým elévem a na půl úvazku osvětlovačem v Divadle pracujících v Mostě. V březnu 1964 udělal konkurz do divadla malých forem Alfa v Plzni. Tam poznal Martu Kubišovou a odstartoval svou pěveckou kariéru. v roce 1965 přešel do divadla Rokoko a vznikl jeho první gramofonový hit Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě.

Zahrál si hlavní roli v oscarovém snímku Ostře sledované vlaky a od té doby se filmové nabídky hrnuly. V roce 1968 s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou vytvořili trio Golden Kids.

Od roku 1972 zpívá se skupinou Bacily, v níž je i jeho bratr. Přelom 70. a 80. let lze označit za Neckářův umělecký vrchol. Konec osmdesátých a devadesátá léta už nebyla tak úspěšná. Se vstupem do nového tisíciletí však přišel comeback. Desky se prodávaly a album Zlatej Vašek dostalo zlatou desku. 

V listopadu 2002 však přišla nečekaná rána. Václava Neckáře postihla mozková příhoda, která ho donutila zpívání přerušit. V roce 2004 se velkolepě vrátil před publikum vyprodané pražské Lucerny a o rok později vydal desku Oči koní. Na vrchol se vrátil v roce 2011 písní Půlnoční z filmu Alois Nebel. V tomto roce vstupuje do Dvorany slávy a píseň mu přinesla prvenství v kategorii skladba a videoklip roku. V dubnu 2012 vydal album Dobrý časy.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz