Baletní vrchol roku se blíží, ROAYL MOSCOW BALLET přiveze Labutí jezero

  0:31aktualizováno  0:31
Již se stalo předvánoční tradicí, že v době adventu přijíždí do České republiky uznávaný baletní soubor Royal Moscow Ballet. Na hudbu P. I. Čajkovského zatančí nejlepší ruští tanečníci Labutí jezero v Praze, Brně i Ostravě. Pro neutuchající zájem publika byla ve všech městech přidána další představení.

Royal Moscow Ballet - Labutí jezero | foto: Ticketportal.cz

Divadlo

ROYAL MOSCOW BALLET - LABUTÍ JEZERO

BVV Brno, Pavilon F vchod/vjezd brána č. 7 BVV Brno

1. 12. 2019

BVV Brno, Pavilon F vchod/vjezd brána č. 7 Brno

Další termíny

Koupit vstupenky

Klasický ruský balet je stále na špičce světového baletu. Tradice a kvalita výuky je zde nepřekonatelná. Labutí jezero od P. I. Čajkovského patří mezi nejznámější baletní díla na světě. Jeviště plné ladných baletek - labutí - vznášejících se na špičkách nad „hladinou“ si zamilují nejen baletní nadšenci, ale i běžné kulturní publikum. 

Fotogalerie

Představení je svojí pohádkovou atmosférou vhodné i pro větší děti. Romantický příběh prince Siegfrieda a krásné princezny Odetty zakleté do podoby labutě představuje základní kámen klasické ruské baletní školy a již téměř sto třicet let patří k nejúspěšnějším titulům světových divadel. 

Námětem mu byla původně německá báje, ve které jsou labutě uctívány jako kouzelné bytosti. Libreto plné emocí a dějových zvratů napsali společně V. P. Begičev a F. V. Gelcer. Čajkovského pohádkový děj inspiroval k vytvoření nádherné hudby, jejíž jednotlivé části se hrají dodnes i na samostatných koncertech.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz