Herec Pierre Richard míří do Prahy. Symfonický orchestr zahraje hudbu z jeho filmů

  13:30
České publikum bude mít jedinečnou příležitost setkat se s legendou světové kinematografie Pierrem Richardem. Symfonický orchestr zahraje ty nejlepší skladby z jeho filmů a nejepičtější momenty z nich uvidí diváci na plátně. Představení se francouzský herec zúčastní osobně.

Evropská tour PIERRE RICHARD - symfonický koncert startuje v Praze | foto: Ticketportal

Hudba

PIERRE RICHARD symfonický koncert

Divadlo Hybernia náměstí Republiky 3/4

12. 3. 2022

Divadlo Hybernia Praha 1

Koupit vstupenky

Prague Concert Philarmonic Orchestra provede v Divadle Hybernia, za osobní přítomnosti Pierrra Richarda, tu nejpřitažlivější hudbu z jeho filmů.

Promítání částí jeho kultovních filmů v doprovodu orchestru pod vedením Borise Jedličky a pod taktovkou Jaromíra Krygla je projektem francouzské produkce Thierry Chabrot a Alexandre Piot, která má úzké vazby se samotným Pierrem Richardem a vlastní výhradní práva danou myšlenku realizovat.

„Hudbou chceme oslavit tohoto úžasného muže a jeho kariéru, a to v doprovodu Prague Concert Philharmonic Orchestra,“ uvedl Thierry Chabrot. 

„Divákům nabídneme možnost znovu zhlédnout ukázky z dvaceti ikonických filmů s doprovodem padesáti skvělých hudebníků, kteří živě zahrají nejznámější melodie Ennia Morriconeho, Francisca Laie, Clauda Bollinga, Philippe Sardi, Vladimira Cosmy nebo George Delerue,“ slíbil Chabrot.

Koncert, který se uskuteční 12. března,  je holdem filmové kariéře Pierra Richarda. Z jeho bohaté filmografie jmenujme alespoň ty v České republice nejpopulárnější: Velký blondýn s černou botou (Le Grand Blond avec une chaussure noire) či Kopyto (La Chèvre), v němž si zahrál společně s Gérardem Depardieu.

Prague Concert Philharmonic Orchestra je soubor, který má třiceti letou historii, těch nejlepších muzikantů v České republice. Má za sebou nespočet projektů, koncertů a spoluprací po celém světě. Doprovázel hvězdy jako Pink Floyd, Gerard Depardieu či Barclay James Harvest.

„Věnujeme se nejen klasické hudbě, ale snažíme se publiku přiblížit i tu filmovou,“ upřesnil ředitel orchestru Boris Jedlička. „Čeští hudebníci jsou ve světě velice uznávaní, mají věhlasné jméno a ve Francii jsou velice populární, i proto jsem rád, že můžeme v Praze v premiéře představit projekt Pierre Richard – symfonický koncert,“ dodal Jedlička.

Pierre Richard je víc než herec, je neoddělitelnou tváří francouzské kinematografie. Jeho šibalský úsměv, jeho hlas a jeho osobnost je naprosto jedinečná. Za svou kariéru natočil více než 80 filmů, dotkl se několika generací nejen filmových nadšenců ve Francii, v České Republice a v celém světě.

Vstupenky jsou v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit online přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout HOMEtickets.

Legendární herec Pierre Richard míří do Prahy. Přednostní vstupenky na setkání s ním

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz