Moscow City Ballet slaví 30. výročí, do Prahy přiveze Labutí jezero

  0:31aktualizováno  0:31
Proslulý baletní soubor, který založil významný choreograf Victor Smirnov-Golovanov, Moscow City Ballet letos slaví 30. výročí. V rámci oslav zavítá i do Česka. V Kongresovém centru Praha předvede své výjimečné představení Labutí jezero.

Moscow City Ballet - Labutí jezero | foto: Facebook

Divadlo

MOSCOW CITY BALLET, P. I. Čajkovskij LABUTÍ JEZERO

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

20. 11. 2019

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha

Koupit vstupenky

V Moscow City Ballet vystupují tanečníci s klasickou ruskou baletní školou a je slavný na celém světě. Pro jeho představení jsou charakteristické nádherné kostýmy, působivá choreografie, magické osvětlení a nádherná scéna. Podle hodnocení kritiků nejde odolat kouzlu tohoto souboru, ani na něj zapomenout. Tvoří umění, které je silným zážitkem pro každého diváka.

Moscow City Ballet - Labutí jezero

Labutí jezero je představení, které si publikum zamilovalo nejvíc. Je to příběh o boji dobra se zlem, o síle lásky a citech, které překonají hranu života a smrti. Úspěch tohoto představení je založen na skvělé choreografii a hudbě. Jednoduchost děje a vzrušující interpretace lásky Odetty a Siegfrieda jako symbolu síly lásky, jsou doprovázeny vysoce emotivními tanečními sestavami, znázorňujícími duševní zážitky hrdinů.

„Moscow City Ballet přímo okouzlil publikum. Každá sekunda jejich vystoupení je hodna pozornosti. A po představení publikum odchází ze sálu jako očarované,“ napsal po jejich vystoupení v Británii list The Star.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz