Janek Ledecký vyrazí na turné s orchestry a svým „guru“ Ivanem Hlasem

  12:30
Janek Ledecký vymění klobouk za kravatu a odehraje exkluzivní koncerty se symfonickým orchestrem. Objeví se v pěti městech společně s písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem.

Janek Ledecký a Ivan Hlas | foto: archiv Janka Ledeckého

Hudba

JANEK LEDECKÝ SYMPHONIC, HOST: IVAN HLAS

Kongresové centrum Zlín, nám. T. G. Masaryka 5556 nám. T. G. Masaryka 5556

15. 10. 2019

Kongresové centrum Zlín, nám. T. G. Masaryka 5556 Zlín

Koupit vstupenky

Janek Ledecký vystoupí v každém městě s místními symfonickými orchestry. V Ostravě ho doprovodí Janáčkova filharmonie, v Brně Czech Virtuosi, ve Zlíně Zlínská filharmonie, v Hradci Králové a v Praze Hradecká filharmonie.

Ledecký představí symfonické verze svých nejslavnějších písní, ale přinese i pár překvapení v podobě skladeb, co ještě se svou kapelou nehrál.

„Některé kapely jedou symfonické turné tak, že k už hotovým aranžím ‚přimontují‘ orchestr. Takže ten symfoňák tam mají vlastně jenom pro oko. My to stavíme poctivě od začátku,“ popisuje Ledecký.

Janek Ledecký

Hostem ve všech městech bude písničkář Ivan Hlas.

„Přijde mi to jako báječný dramatický oblouk,“ říká Ledecký. „V období, kdy jsem začínal s rockovou muzikou, mě jeden kamarád přitáhl na Hanspaulku do hospody Houtyš, kde u jednoho stolu seděli Ondra Hejma, bráchové Tesaříci, Bluesberry, Krausberry a právě Ivan Hlas. Pro mne to bylo jako zjevení, protože jsem do té doby netušil, že ta muzika, která mě nejvíc bavila, se dá takhle senzačně dělat v češtině,“ přibližuje první setkání s autorem hudby k muzikálové komedii Šakalí léta.

 
„Ivan je ten frajer, od kterého jsem se to všechno naučil. Rozhodli jsme se, že po těch letech se sejdeme a uděláme turné se symfonickým orchestrem. Začne to v září a skončí to v listopadu a bude to fakt velké, protože nejsme žádní troškaři, “ dodává Ledecký.

„Jsem poctěn, že mě Janek občas nazývá svým guru, tedy člověkem, který ho navedl na cestu vlastní muziky. Mám radost, že naše kamarádství trvá celá ta léta a můžeme spolu občas něco zajímavého udělat. To znamená, že Janek něco víceméně šíleného vymyslí a ozve se, jestli do toho jdu. A já jdu. Právě teď se to zase stalo a moc se těším. Bavili jsme se o mé úloze a mám dojem, že třeba skladba Malagelo, provedená symfonickým orchestrem, bude skutečnou ozdobou Jankova koncertu. A nejen ona,“ prozrazuje nadšeně Hlas.

„Bude to krása, stát spolu zase před lidmi a všude kolem nás hudba. Něco výjimečného, s takovým obsazením jsem hrál v životě jen párkrát. Můžeme čekat celkovou harmonii. A tu mám vážně rád,“ dodává muzikant.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz