Hudba

ELÁN 70

O2 arena Českomoravská 2345/17a

20. 9. 2024

O2 arena Praha

Koupit vstupenky
Vstup umožněn 19:00, VIP EXPERIENCE od 18:30

Jedna z nejpopulárnější československých kapel Elán, která od roku 2018 živě nevystupuje, odehraje v roce 2024 dva výjimečné halové koncerty. V pátek 20. září 2024 vystoupí v O2 areně v Praze, o týden později pak v TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě. Důvodem jednorázového návratu na pódia jsou oslavy sedmdesátin zpěváka a baskytaristy Joža Ráže. Společně s Vašo Patejdlem před pětapadesáti lety kapelu zakládali.

Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně. Kapela se tehdy rozrostla o dechovou sekci, smyčce i vokalistky. Jožo Ráž poté prohlásil, že chce skončit na vrcholu slávy, ovšem připustil, že by se mohl s muzikanty ještě někde výjimečně objevit, pokud k tomu bude opravdu výjimečný důvod.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 100 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku.

Vstupenka VIP Experience obsahuje: Vlastní zóna s přímým výhledem na stage (band on touch) - speciální sektor Samostatný VIP vstup vchodem č.2 (schodiště A) od 18:30 Speciální fotokoutek, kde bude umístěna poslední motorka Joža Ráže Výstava kytary Jana Baláže z megakoncertu na Letné 2003 Legendární křeslo ze skladby Cigary idú do neba Klávesové nástroje ze skladby Vaša Patejdla - Ak nie si moja Další hudební nástroje skupiny Více než 40 let staré cestovní kufry skupiny a další zajímavé relikvie Podepsané speciální karty skupinou Elán DVD Elán 50, DVD O2 arena 2018, DVD Ave Mária, DVD Elán v Divadle 2013 a další merchandising skupiny zdarma Bar v sektoru VIP catering (welcome drink / bílé víno / červené víno / 0,33 L pivo Staropramen Ležák / Staropramen nealko / sladké limonády / voda / káva / džus / perlivé víno) Party crackes / jednohubky / chlebíčky / ovoce a další Vlastní šatna s opakovaným vyzvedáváním odložených věcí

Na tento koncert nelze rezervovat vstupenky, je možný pouze přímý nákup online, nebo na prodejních místech.

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketportal neručíme.

Tisková zprávaPokyny pořadatele INFO ZTP/P

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz