Jamajský hudebník Ziggy Marley poprvé vystoupí v Praze

  12:30
Nejstarší syn legendárního reggae hudebníka Boba Marleyho nadchnul loni publikum na festivalu Colours of Ostrava. Letos v létě se osminásobný držitel Grammy do Česka vrátí, aby poprvé vystoupil v Praze. Jeho koncert bude v Divadle Archa.

Ziggy Marley | foto: Gregory Bojorquez

Hudba

Ziggy Marley (Jamajka)

Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1 Na Poříčí 26

31. 7. 2019

Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1 Praha

Koupit vstupenky

“Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný,” říká Ziggy Marley. “Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě,” zní jeho motto.

Podobně jako otec na sebe vzal úlohu šiřitele poselství lásky, pozitivních vibrací a míru. Namísto chůze po vyšlapaném chodníku se ale vydal vlastní hudební cestou: jeho inovativní reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo daleko víc rocku, funky, soulu a popu.

V Praze Marley představí mimo jiné své poslední album Rebellion Rises, které bylo nominováno na Grammy. Albem umělec apeluje na pospolitost, aktivismus a lásku. „Veškerá rebelie má počátek v lidské mysli, v melodii a v hudbě. Rebelie je vědomí. Jakmile si uvědomíme její potenciál a naše vlastní uvědomění se začne šířit, vyrosteme i my samotní,“ sdělil poselství alba.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz