Banksy oživuje pouliční atmosféru uvnitř galerie Mánes

  11:30
V galerii Mánes je k vidění speciální výběr více než 80 děl nejznámějších tištěných verzí ze soukromých sbírek a přes 30 nástěnných graffiti jednoho z nejzáhadnějších umělců všech dob s tvůrčím pseudonymem Banksy. Výstava „The World of Banksy“ je ke zhlédnutí již jen do 27. září 2020.

Z výstavy The World of Banksy (4. června 2020) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Do společnosti

THE WORLD OF BANKSY - VIP OPEN

Výstavní síň Mánes, Masarykovo nábř. 250, Praha 1 Masarykovo nábř. 250

29. 9. 2020

Výstavní síň Mánes, Masarykovo nábř. 250, Praha 1 Praha

Koupit vstupenky

Po velkém úspěchu v Paříži a Barceloně vás streetartový mistr Banksy zavede i v Praze na okouzlující cestu v galerii Mánes na břehu Vltavy, tedy budově, která je svým funkcionalistickým designem symbolem sama o sobě. 

Výstava spojující věhlasného, ale zároveň neznámého Banksyho spolu s mladými pražskými umělci, oživuje pouliční atmosféru uvnitř galerie.

Vhodný dárek, praktický nákup! Vstupenky VIP OPEN!

Umožňuje jednu návštěvu kdykoliv během otevírací doby až do 10. září 2020! A k tomu přednostní VIP vstup!

S cílem nechat návštěvníky naplno pocítit ducha pouličního umění, chce tato výstava nabídnout odlišnou zkušenost se svobodnou graffiti tvorbou, Banksyho kritickým přístupem a inovativním přístupem mladých umělců.  „The World of Banksy“ přináší odlišný náhled na problematiku Banksyho neznámé identity skrze koncepci ulice, která je základnou pouličního existencionálního boje a každodenní atmosférou.

Banksy je nejslavnějším světovým graffiti umělcem, který napříč světem, od Londýna po New York, od Berlína po Timbuktu, od Gazy po Tokio, transformuje ulice do gigantických pláten. Uměleckým graffiti se zabývá již od 90. let 20. století, je utajeným hrdinou, který se záměrně vyhýbá řízené publicitě a odhalení své identity. 

Banksy, který se nebrání sám sebe označovat za „uměleckého teroristu“, a jehož nástěnné malby se ihned dostávají na titulní strany všech médií, vypustil závan rebelie do pražské atmosféry.

Nečekejte a přijďte se podívat na výjimečná díla enigmatického malíře!

VSTUPNÉ:

Základní: vstup pro 1 osobu s možností slevy: pro držitele průkazu ISIC, kteří nedosáhli věku 27 let / pro seniory ve věku 65 let a více / pro děti, které nedosáhly věku 16 let / slevu zvolte v nákupním košíku nebo žádejte na prodejním místě

Rodinné: jedna vstupenka umožňuje vstup 2 dospělých a 2 dětí pod 16 let, návštěvníci musí na výstavu vstoupit současně

Skupinové: jedna vstupenka umožňuje vstup 10 osob / ke skupinové vstupence lze (JEN VE SHODNÉM NÁKUPU!) přikoupit formou „Doplňková služba: Další osoba ve skupině“ vstup dalších osob, celá skupina musí na výstavu vstoupit současně

Děti mladší než 6 let zdarma bez vstupenky.

Vstupenky jsou k dostání na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz - HOMEtickets!

Bezbariérový přístup

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz