The Dire Straits Experience zahrají v březnu v Praze

  15:30
Po nucené covidové pauze do Prahy míří formace The Dire Straits Experience, pokračovatelé skupiny po odchodu Marka Knopflera. V polovině března zahraje formace v pražském Kongresovém centru. Pro velký zájem přidali pořadatelé nová exkluzivní místa na balkoně.

The Dire Straits Experience | foto: Facebook

Hudba

THE DIRE STRAITS EXPERIENCE (UK)

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

17. 3. 2024

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha 4-Nusle

Koupit vstupenky

Už skoro půl století uplynulo od založení slavné britské kapely The Dire Straits. První velký hit Sultans of Swing tehdy obletěl zeměkouli a umístil se na prvních místech světových žebříčků. V 80. letech následovaly další kultovní písně jako Money for Nothing, Calling Elvis, Walk of Life a další.

Skladby Dire Straits patřily k nejoblíbenějším na televizním kanálu MTV, který jako první v 80. letech mapoval světovou hudební scénu.

Formace The Dire Straits Experience je pokračovatelem skupiny po odchodu Marka Knopflera. Frontmanem kapely je Knopflerovi stylově velmi podobný kytarista a zpěvák Terence Rais. V sestavě působí saxofonista, držitel ceny Grammy Chris White, na bicí hraje Chris Whitten, a na klávesy Simon Carter.

Při všech návštěvách Česka si kapela získala fanoušky a prokázala, že kultovní písně kapely umí zahrát naprosto excelentním způsobem.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz