Labutí jezero zatančí v Praze moskevský soubor Russian Classical Ballet

  12:31aktualizováno  12:31
Moskevský baletní soubor Russian Classical Ballet, který vede slavná tanečnice Evgeniya Bespalova, vystoupí v Praze hned se dvěma mistrovskými díly klasického baletu. V pražském Foru Karlín zatančí 9. listopadu odpoledne Louskáčka a večer bude patřit Labutímu jezeru.

Labutí jezero | foto: Ticketportal.cz

Divadlo

RUSSIAN CLASSICAL BALLET - LABUTÍ JEZERO

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Pernerova 676/51

9. 11. 2019

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Praha

Koupit vstupenky

Labutí jezero je považováno za divácky nejatraktivnější dílo v repertoáru klasického tance. Jeho choreografie vyžaduje velké dovednosti a vysoké technické schopnosti při interpretaci postav.

Dvojí charakter představovaný čistotou postavy Bílé labutě a intrikami Černé labutě vyžaduje vysokou úroveň dramatického umění a virtuozity v interpretaci hlavní tanečnice, zejména ve dvou tancích Grand Pas de Deux ve druhém a třetím aktu. Dalším vrcholným okamžikem je oslnivý tanec malých labutí.

Prestiž a nadčasová proslulost vychází z hudebních motivů inspirovaných Petrem Iljičem Čajkovským, ale i vynalézavé a expresivní choreografie Mariuse Petipy, která propojením lidského těla s pohyby labutě ukazuje jeho genialitu, choreografický potenciál a uměleckou kreativitu. 

Soubor Russian Classical Ballet přináší unikátní klasickou produkci s neuvěřitelně realistickou scénografií vytvořenou v proslulém Petrohradském ateliéru, kde se produkují scénáře pro Velké divadlo, Mariinské divadlo, Pařížskou operu nebo divadlo La Scala. Oslnivé modely a doplňky s přepychovými detaily zdobí skvělé sólisty a umělce v čele se dvěma mezinárodními tanečními hvězdami.

Kromě Labutího jezera přiveze Russian Classical Ballet do Česka i Louskáčka. Více čtěte zde.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz