Aleš Brichta během Rockových Vánoc na Barče pokřtí svou známku

  11:31aktualizováno  11:31
Už ve čtvrtek se koná tradiční vánoční setkání rockerů v pražském KD Barikádníků, které připomíná legendární metalové koncerty "na Barče" z konce 80. let. Vystoupí tu i Aleš Brichta a bude mít hned dvojnásobný křest.

Aleš Brichta | foto: Profimedia.cz

Hudba

Rockové Vánoce na Barče - Aleš Brichta Project…

Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 Saratovská 20

19. 12. 2019

Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 Praha

Koupit vstupenky

Na Rockových Vánocích na Barče vystoupí kapely Limetall, Titanic, speciální host Hydrargyrum, ale hlavně Aleš Brichta Project.

Součástí tohoto metalového nářezu bude dvojnásobný křest. Aleš Brichta, který letos oslavil kulaté narozeniny a 40 let na české hudební scéně, je totiž prvním žijícím českým rockerem, který bude mít vlastní poštovní známku. Česká pošta oficiálně vydá známky v den koncertu, to znamená ve čtvrtek 19. prosince. Známkový sešitek s osmi motivy bude pokřtěn večer právě na Barče. Kmotrem unikátních poštovních známek bude Petr Janda.

K tomu Aleš Brichta přidá ještě křest své nové písně Santa Maria, kterou zahraje vůbec poprvé naživo.

Kulturní dům Barikádníků na Praze 10 býval v 80. letech opravdovou baštou rocku a heavy metalu v tehdejším Československu. A ve čtvrtek se jí opět stane. Kromě Aleše Brichty tu vystoupí skupina Titanic v čele se Zdeňkem Černým, která patří mezi první průkopníky metalových dějin.

Limetall je kapela, v níž působí čtyři z pěti muzikantů skupiny Citron. Poutá stále větší pozornost rockových fanoušků, kteří se nyní mohou na vlastní oči přesvědčit, kam se tato velmi oblíbená formace dokázala posunout.

Hydrargyrum je nevšední kapela, v jejíž sestavě se představí i dva členové Aleš Brichta Project. Naservíruje hodně rtuťovitou a instrumentálně pozoruhodnou metalovou nálož.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz