Jedinečné představení Rusalky v červnu rozehraje pardubický zámek

  11:30
Velkolepé představení opery Antonína Dvořáka budou moci diváci prožít pod širým nebem na speciálním místě, na Velkém nádvoří zámku v Pardubicích, již 6. června.

Z opery Rusalka od Antonína Dvořáka | foto: Ticketportal

Divadlo

Noc na zámku - Rusalka

Zámek Pardubice - Velké nádvoří Zámek 2

6. 6. 2023

Zámek Pardubice - Velké nádvoří Pardubice

Koupit vstupenky

Rusalka pod širým nebem v reálných kulisách pardubického zámku rozehraje tamní nádvoří pohádkovým světem žínek, Vodníka i Ježibaby, a to v úpravě pro čtrnáctičlenný orchestr, sbor i mima, který bude reprezentovat samotného Antonína Dvořáka a bude diváky operou provádět.

Představy Antonína Dvořáka nám umožní zažít spolu s krásnými žínkami svět tajemných kouzel a her, do kterého bychom často rádi nahlédli, ale zůstává nám neustále skryt.

Rusalka je nesmrtelný příběh, který kombinuje pohádkovou omamnost světa nadpřirozeného s velikostí, ale zároveň ubohostí světa lidí. Není to jen pohádka o nešťastné lásce, ale psychologické a symbolické drama, které se právem řadí k největším hudebním dílům české historie.

O nastudování se postarají profesionálové z Opera studio Praha v režii Dagmar Hlubkové a dirigentem Stébastianem Bagnoudem. Ve sborech se představí mladí umělci z Konzervatoře Pardubice.

Opera je předposledním dokončeným dílem Antonína Dvořáka, psal ji v době, kdy se již vrátil z cest z Ameriky, a rozhodl se věnovat svou tvorbu vlastnímu národu. Komponoval díla určená zejména domácímu publiku. I proto je Rusalka pro každého z nás.  

Představení trvá tři hodiny, součástí jsou dvě přestávky. Při nepřízni počasí během představení se po 1. odehrané hodině vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na náhradní termín představení o den později - 7. června 2023.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz