Klavírista Lang Lang vystoupí v O2 areně

  12:30
Klavírista, pedagog a filantrop Lang Lang patří v posledních letech k nejzářivějším hvězdám v oblasti klasické hudby. V říjnu vystoupí v pražské O2 areně za doprovodu Českého národního symfonického orchestru a pod taktovkou Maestra Iona Marina.

Klavírista Lang Lang hrál na Pražském jaru za doprovodu Vídeňských filharmoniků. Obecní dům, 22. května 2014 | foto: Ivan Malý, Pražské jaro

Hudba

LANG LANG in Concert

O2 arena Českomoravská 2345/17a

30. 4. 2022

O2 arena Praha

Koupit vstupenky

Lang Lang vyprodává slavné koncertní sály po celém světě jako jsou Carnegie Hall v New Yorku, pekingský National Grand Theatre, Berlínská filharmonie, londýnská Royal Albert Hall nebo Hollywood Bowl v Los Angeles. Vystupuje se špičkovými orchestry i dirigenty a sbírá ta nejprestižnější umělecká hodnocení. Je držitelem Crystal Award z roku 2010 nebo Classic Brit Award z roku 2013.

Časopis New York Times vyhlásil tohoto virtuosa „nejžhavějším současným umělcem na poli klasické hudby“.

Lang Lang je známý tím, že často propojuje různé hudební světy. Jeho vystoupení na cenách Grammy s Metallicou, Pharrellem Williamsem nebo jazzovou legendou Herbie Hancockem sledovaly miliony diváků. 

Metallica a Lang Lang (Grammy 2013)

V roce 2008 otevíral svým vystoupením, které se přenášelo do celého světa, na zahajovacím ceremoniálu Olympijské hry v Pekingu. Ale ať už hraje pro miliony nebo třeba jen pro pár set dětí ve státní škole, Lang Lang je absolutním mistrem komunikace s publikem pomocí hudby. 

S hrou na klavír začal už ve třech letech a v pěti měl první recitál. V devíti letech začal navštěvovat Ústřední hudební konzervatoř v Pekingu a v pouhých třinácti vyhrál první cenu na pekingské Čajkovského mezinárodní soutěži pro mladé hudebníky. Následně odešel do Philadelphie studovat s legendárním klavíristou Gary Graffmanem na Curtis Institute of Music. 

Jeho největší kariérní zlom přišel v 17 letech, kdy zaskočil za Andrého Wattse na Gala of the Century. Doslova přes noc se z něj díky skvěle odehranému Čajkovského prvního klavírního koncertu v doprovodu Chicagského Symfonického Orchestru a pod taktovkou Christopha Eschenbacha, stala naprostá hvězda a nabídky se začaly hrnout.

V roce 2008 založil nadaci International Music Foundation, jejímž cílem je vychovávat budoucí špičkové pianisty a pomocí nejvyspělejších technologií i poslechu živé hudby vzdělávat mládež. V roce 2013 jej jmenoval Generální tajemník OSN poslem míru se zaměřením na globální vzdělávání dětí. Od roku 2004 byl pak tento umělec také vyslancem dobré vůle mezinárodní agentury pro dětská práva UNICEF.

V roce 2016 byl Lang Lang pozván do Vatikánu, aby vystoupil pro papeže Františka.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz