Objevte svět vědy a pohádek na výstavách IQ landia a Svět pohádek Boženy Němcové

  11:00
Galerie Tančící dům otevírá v sesterské Galerii Kotva v celém 4. patře stejnojmenného obchodního domu novou výstavu IQlandia, ve spolupráci s IQ landiou Liberec. Vzniklo tak největší vědomostní a dovedností centrum v Praze. V galerii je ale také interaktivní výstava Svět pohádek Boženy Němcové.

IQlandia | foto: Ticketportal

Do společnosti

Svět pohádek Boženy Němcové

OD KOTVA Náměstí Republiky 656/8

1. 1. 2022

OD KOTVA Praha 1-Staré Město

Koupit vstupenky

Výstava IQlandia je to místo kde se vědou baví děti i dospělí. Návštěvníci si tu mohouověřit své smysly a schopnosti či vyzkoušet například jak funguje černá díra, jak se v praxi využívá Pythagorova věta, jak vidí svět živočichové, jak funguje vesmír, jak vzniká rotační hyperboloid, co je to viskozita, nebo zjistit jaké dovednosti jste schopni maximalizovat pomocí vašich vjemů.

Do světa fantazie zase odvede návštěvníky druhá výstavou v Galerii Kotva Svět pohádek Boženy Němcové. Tam se děti i dospělí mohou jedinečnou interaktivní formou dozvědět o životě spisovatelky, ale i  zapomenout na starosti běžného života, díky fantazii se stát součástí pohádkových příběhů a pobavit se.   

Na více než 1200 metrech čtverečných se mohou děti, rodiče či prarodiče inspirovat ke čtení, porozumět životu a nadčasovosti tvorby Boženy Němcové. 

Návštěvníci se dovědí i to, jaký byl život spisovatelky, kde všude cestovala a jaká byla její tvorba. Těšit se mohou na jednotlivá pohádková prostředí, ve kterých zažijí svůj příběh a pořídí si vlastní originální fotografie na památku. Na výstavě dále uvidí přes 50 kostýmů z pohádek zfilmovaných na námět pohádek Boženy Němcové, které na sobě měli například Jan Werich, Vlasta Burian, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Marta Issová, Vojtěch Dyk nebo Ondřej Vetchý. 

Dále jsou tu k vidění kostýmy z minisérie Božena, které pro seriál připravila kostýmní výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková, vedoucí kostymérka Helena Rovná a kostymér Petr Pluhař.

Přijďte se pobavit a získat zkušenosti a znalosti na 1800 metrech čtverečních za jednotnou cenu na obě oddělené expozice výstav. 

Výstavy jsou otevřeny do 1.1.2022, každý den včetně všech svátků.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz