Vánoční atmosféru přiváží turné Hollywood in 2022: Noc světových vánočních melodií

  13:30
Světové turné Hollywood in 2022: Noc světových vánočních melodií zavítá do Brna, Zlína, Prahy a Olomouce. V polovině prosince​ tam rozezní světově proslulé vánoční melodie, které jsou se svátečním časem neodmyslitelně spjaté, v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Bohemian Symphony Orchestra Prague | foto: Ticketportal

Hudba

Hollywood in 2022: Noc světových vánočních melodií

Obecní dům - Smetanova síň náměstí Republiky 1090/5

16. 12. 22 - 19. 12. 22

Obecní dům - Smetanova síň Praha 1-Staré Město

Další termíny

Koupit vstupenky

Kulturní agentura EUROCONCERT připravila společně se světoznámým orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague jedinečný večer plný těch nejznámějších vánočních a filmových melodií z každoročně vysílaných filmů v období Vánoc.

Koncert nabídne svátečně laděný, a přesto dokonale pestrý hudební mix. Nebudou v něm chybět tradiční vánoční skladby jako Schubertova Ave Maria nebo Gruberova Silent Night známá jako Tichá noc.

Na své si přijdou také milovníci vánočních filmů. Profesionální orchestr nabídne totiž i melodie ze snímku Sám doma nebo nestárnoucí romantické komedie Láska nebeská.

„Filmová hudba je jedinečná v tom, že dokáže zaujmout posluchače napříč žánry a spojuje diváky všech generací,“ připomněl šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.  

Na vánočním koncertě nebude chybět ani hit Hallelujah, který se stal osudovou skladbou Leonarda Cohena. V podání Bohemian Symphony Orchestra Prague zazní rovněž Happy Xmas / War Is Over od Johna Lenona nebo All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey.

Ryze českou třešinkou na dortu pak budou Tři oříšky pro Popelku, jež jsou dílem Karla Svobody. To vše a mnohé další si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků.

Termíny koncertů

16. 12. Zlín

17. 12. Olomouc

18. 12. Brno

19. 12. Praha

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů jako například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími.

Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku ještě stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz