Festival Bez Bariér chce bavit celou rodinu, láká na Buty a The Tap Tap

  22:30
Festival Bez Bariér chce 28. května v Ostravě - Přívoze spojit handicapované a zdravé. Zakoupením vstupenky zdraví podpoří handicapované, ale cílem je, aby se bavili úplně všichni. Návštěvníky potěší například Buty, Mňága a Ždorp nebo The Tap Tap. Děti se mohou vyřádit při soutěžích nebo žasnout při vystoupení akrobatů a žonglérů. Pořadatelé myslí i na cyklisty.

Festivaly

Festival Bez Bariér

Technický areál Křišťanova 1113/2

28. 5. 2022

Technický areál Ostrava-Přívoz

Koupit vstupenky

Pro zorganizování zcela nového formátu festivalu, určeného pro nejširší veřejnost se již v době „předcovidové“ rozhodla firma ADVERTO Global, která je součástí společenství firem, provozujících v Ostravě chráněné dílny. Zaměstnává tedy lidi zdravotně postižené s různými typy omezení a handicapů, kteří mají obecně problém uplatnit se na trhu práce.

Organizátoři Festivalu Bez Bariér proto chtějí umožnit vstup co největšímu počtu zdravotně handicapovaných lidí a firma ADVERTO Global proto oslovuje chráněné dílny v širokém okolí a nabízí vstup jejich zaměstnancům na festival zdarma. Aby však nevyšli naprázdno lidé se zdravotním postižením, kteří zaměstnáni nejsou nebo nemohou být, tak pro ně a jejich doprovod připravili pořadatelé zvýhodněné vstupné.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na vystoupení skupin Buty, Mňága a Ždorp, The Tap Tap, Kabát Revival, Electric Lady a 100 na 100.

V mezičasech bude návštěvníky bavit vystoupení akrobatů a žonglérů z Cirkus trochu jinak, malé i velké čeká bubenický workshop a vystoupení bubeníků ze skupiny Afrikana. Moderátorem akce bude Honza Gavelčík z Rádia Čas.

Na děti i dospělé ale čeká i spousta doprovodné zábavy jako skákací hrady a nafukovací atrakce, hry a soutěže.

Navíc si budou moci návštěvníci zapůjčit invalidní vozík a na připravené dráze si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, když najednou chybí nohy a co vozíčkář zažívá v běžném životě.

Organizátoři nezapomínají ani na žaludky návštěvníků a slibují, že se grily budou prohýbat pod naloženými žebírky, steaky a klobásami, a Radegast, Birell a Malinovka potečou proudem.

A protože se areál, kde se festival koná nachází v blízkosti cyklostezky vedoucí přes celou Ostravu kolem řeky Odry, myslí pořadatelé i na cyklisty a přímo v areálu jim zřídí hlídané parkoviště pro kola a elektrokola.

Návštěvníci festivalu budou mít možnost prohlédnout si a zakoupit výrobky z chráněných dílen.

Vstupné v předprodeji je: 490 korun pro jednoho dospělého + dvě děti do 15 let ZDARMA a 90 korun pro ZTP/P + DOPROVOD ZDARMA.

Pro vozíčkáře jsou místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz