Muzikál Kubo vzdávající poctu Josefu Kronerovi se představí v Praze

  16:30aktualizováno  16:30
Česko-slovenský muzikál Kubo spojující folklór s moderními prvky je poctou slovenskému herci Jozefu Kronerovi, od jehož úmrtí letos uplyne 21 let. Na Slovensku vidělo muzikál už víc než 47 tisíc diváků. Českému publiku se představí 29. dubna v Divadle Hybernia.

Kubo | foto: Ticketportal

Divadlo

Československý muzikál KUBO - Pocta J. Kronerovi

Divadlo Hybernia, nám. Republiky 4, Praha 1 nám. Republiky 4

29. 4. 2019

Divadlo Hybernia, nám. Republiky 4, Praha 1 Praha

Koupit vstupenky

Cílem muzikálu je přiblížit slovenský folklór širokému publiku a připomenout památku herce Josefa Kronera, který postavu Kuba ztvárnil neopakovatelným způsobem v původním divadelním představení.

Fotogalerie

„Je to příběh vesnického prosťáčka který je obětí honby za majetkem svých rodičů, jenž jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami,“ popisují tvůrci.

„Zpracování tohoto Kuby je moderní, stejně tak herecké zpracování, kostýmy, písničky, choreografie. Všechno vzniklo kombinací hudebních žánrů, tanečních technik slovenského folkloru s moderními prvky,“ řekla producentka Gabriela Urbanová.

Originální písně jsou z pera slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička. Kostýmy vycházející z tradičních lidových krojů vytvořila Adriena Adamíková.

Jednou z hlavních tváří muzikálu Kubo je herec Ján Jackuliak, kterého české publikum zná především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě nebo Rapl.

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz