Nejlepší golfistky se opět sejdou v Berouně na Tipsport Czech Ladies Open

  13:30
Koncem června se v Royal Beroun Golf Clubu odehraje Tipsport Czech Ladies Open. Na turnaj ze světové série Ladies European Tour se do Berouna sjedou světové hráčky, ale také elitní české golfistky, v čele s českou jedničkou Klárou Davidson Spilkovou.

Sport

Tipsport Czech Ladies Open 2024

Royal Beroun Golf Club Na Veselou 909

21. 6. 24 - 23. 6. 24

Royal Beroun Golf Club Beroun

Další termíny

Koupit vstupenky

Tipsport Czech Ladies Open se bude v Royal Beroun Golf Clubu hrát v termínu 21. 6. – 23. 6. 2024.

Zúčastní se ho 132 hráček z více než 25 zemí světa včetně 12 nejlepších českých profesionálních a amatérských hráček. Podle pořadatelů nebude chybět česká vítězka z roku 2022 Jana Melichová.

Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5. místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně.

Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Melichová s Napoleaovou bojovaly v čele leaderboardu

Konec čekání na dobrý výsledek v sezoně na Ladies European Tour znamenal turnaj v Kapském Městě pro Janu Melichovou a Kristýnu Napoleaovou. Na Investec SA Women’s Open prošly cutem a jejich 9. a 11. místo zapisují jako svá letošní top umístění.

Melichová byla v JAR devátá, Napoleaová jedenáctá. Obě zahrály nejlépe v sezoně

Dámský profesionální golf budí stále větší pozornost odborné i laické veřejnosti, o čemž svědčí i jeho znovuzařazení do programu Olympijských her v roce 2016 v Rio de Janeiru. Nominace na olympijské hry v Paříži bude pro hráčky hlavní motivací i pro rok 2024. V současné době drží účastnická místa dvojice českých hráček, Klára Davidson Spilková a Sára Kousková.

Melecká odehrála v Johannesburgu životní golfový turnaj, skončila pátá

Loni Czech Ladies Open suverénně vyhrála indická golfistka Dikša Dagarová. Turnaj nejvyšší ženské evropské série LET v Berouně ovládla s náskokem čtyř úderů před Tričat Čínglabovou z Thajska. Nejlepší Češkou byla na 17. místě amatérka Denisa Vodičková, jež za vítězkou zaostala o devět úderů.

Golfistkám v Berouně vládla Indka Dagarová, nejlepší Češkou byla 17. Vodičková

O ránu více zahrály v tříkolovém turnaji obhájkyně prvenství Jana Melichová a Sára Kousková, které sdílely s dalšími soupeřkami 24. pozici. Dělená 32. příčka připadla domácí jedničce Kláře Davidson Spilkové, jíž se stejně jako Melichové s Kouskovou nepovedl úvodní hrací den. Šestici českých účastnic finálového kola doplnily Kateřina Vlašínová na 50. místě a na 54. pozici amatérka Patricie Macková.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz