Nultý ročník festivalu Šternberský Žleb láká na kulturu i pohodu u vody

  21:30
Nový multikulturní festival Šternberský Žleb bude plný hudby, divadla a výstav, slibují pořadatelé. Odehraje se 2. až 5. 7. v bezprostřední blízkosti rybníku Dolní Žleb u Šternberka. Jako hlavní hvězdy vystoupí kapely Mňága a Žďorp, Zrní, Prago Union a Lenny. Organizátoři lákají diváky i na pohodu u vody.

Počasí, slunce, tráva, vítr, rybník, nebe, obloha | foto:  Petr Topič, MAFRA

Festivaly

Šternberský Žleb 2022

Šternberský žleb Dolní Žleb 26

5. 7. 2022

Šternberský žleb Šternberk

Koupit vstupenky

„Název festivalu nevznikal dlouho. Chtěl jsem, ať je na první dobrou jasné, kde festival proběhne, protože tím je právě jedinečný a odlišný od jiných festivalů,“ svěřil se ředitel festivalu Filip Lorenc.

„Areál přírodního koupaliště Dolního Žlebu ve Šternberku je naprosto okouzlující. Hlavní program bude probíhat na obou březích rybníka, který je ze všech stran lemován lesem, takže je tento fesťák jasnou volbou zejména pro milovníky přírody. Snažil jsem se postavit program tak, aby oslovil širší spektrum návštěvníků, a proto očekáváme velmi pohodovou atmosféru po dobu celé akce. Chtěl bych tento nultý ročník brát jako dobrý start opakující se tradice i do budoucích let,“ připojil Lorenc.

Program festivalu bude zveřejněn postupně. Už teď se ale organizátoři mohou pochlubit hlavními hvězdami festivalu. Bude mezi nimi rocková kapela Mňága a Žďorp, žánrově rozmanitá kapela Zrní, písničkářka Lenny nebo také pražská hip-hopová skupina Prago Union, která v minulém roce vydala album Made in Strašnice.

„Už několik let přemýšlím o festivalu, který nebude zaměřen jen na jednu skupinu lidí, a tím mám na mysli jak věkovou kategorii, tak umělecké nebo žánrové zaměření. Proto jsem se snažil postavit hudební program tak, aby byl různorodý a každý si v něm našel to své. Myslím, že není nutné představovat kvality hlavních hvězd festivalu. Určitě se můžete těšit i na méně známé, ale neméně kvalitní kapely. Na tom si dávám s výběrem velmi záležet. Postupně budeme vše zveřejňovat na webových stránkách a dalších sítích,“ slíbil ředitel festivalu.

Kromě hlavního hudebního programu se návštěvníci mohou těšit také na divadelní představení, vernisáže výstav místních umělců a v neposlední řadě také na neartový program v podobě soutěžních klání.

Pořadatelé nezapomínají ani na děti a připravili pro ně divadelní představení i další aktivity.

Kvůli festivalu vyrostou na březích rybníka Dolní Žleb dvě velké hudební stage. Další stage pro akustický hudební program a divadelní představení bude v přilehlém autokempu.

Vizuální stránku festivalu ztvárnil malíř a ilustrátor Vincent Chignier pocházející z francouzského Clermont-Ferrand. Tento umělec žije ve Šternberku a jeho umělecká díla jsou k vidění po celé České republice. „Vincenta znám už několik let a spolupráce s ním byla vždy radostí. Proto jsem velmi rád, že máme vizuál právě od něj, a taktéž se bude podílet na výtvarné části festivalu jako kurátor jednotlivých výstav,“ doplnil ředitel festivalu.

V předprodeji jsou lístky na celou dobu konání festivalu (4 dny). Na místě budou k zakoupení jednodenní vstupenky.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz