Poklad Inků bude k vidění na brněnském výstavišti do března

  12:30aktualizováno  12:30
Jedinečnou výstavu Poklad Inků v Brně se její organizátoři pro velký zájem rozhodli prodloužit o měsíc. Tajemství největšího zlatého pokladu světa tak návštěvníci mohou vidět až do 1. března.

Nechat se ohromit zlatým pokladem z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací mohou návštěvníci v pavilonu C brněnského výstaviště. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Do společnosti

POKLAD INKŮ výstava Brno

Výstaviště Brno, Pavilon C, vstup ul. Křížkovského Výstaviště Brno, Pavilon C

20. 1. 2020

Výstaviště Brno, Pavilon C, vstup ul. Křížkovského Brno

Koupit vstupenky

Pod záštitou prezidenta Peru Martína Vizcarry je v Brně vystaven ohromný zlatý poklad nesmírné historické hodnoty. Originální rituální předměty poprvé opustily území Jižní Ameriky.

Fotogalerie

Výstava Poklad Inků představuje zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací, stovky předmětů, do kterých je vryta historie dávných kultur a jejich rituálů.

Inkové po sobě zanechali nejen legendární Machu Picchu, tisíce kilometrů kamenných stezek horami i džunglí, ohromné kamenné stavby, ale především zlatý poklad, jehož velikost ohromila i samotné Španěly, když do země vstoupili. Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea. Nechybí interaktivní Dětská stezka nebo 3D zóna.

Exponáty, na které se do Peru jezdí dívat miliony lidí z celého světa, jsou k vidění v Brně od listopadu. Měly zde být jen do února, ale pro velký zájem je nyní výstava prodloužena až do března.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz