Šansonová legenda Mireille Mathieu zazpívá v prosinci v Praze i v Brně

  0:48aktualizováno  28. dubna 2021 13:12
Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu má i v Česku velké množství fanoušků. Její koncerty bývají vyprodány. V prosinci 2021 vystoupí opět v pražském Kongresovém centru a předvede svou show i v Brně.

Mireille Mathieu (Kongresové centrum, Praha, 16. října 2016) | foto: MAFRA

Hudba

MIREILLE MATHIEU

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

22. 10. 2022

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha 4-Nusle

Koupit vstupenky

Mireille Mathieu se dá považovat za poslední žijící zástupkyni staré šansonové školy. Její jméno lze řadit vedle takových legend jako Charles Aznavour nebo Edith Piaf, na kterou zpěvačka z Avignonu navázala. Během své kariéry spolupracovala s největšími světovými hudebními hvězdami jako Paul Anka, Julio Iglesias, Tom Jones a další. 

Vydala nespočet studiových desek, z mnoha jejích písní se staly světové hity. Poslední album Mes Classiques, ve kterém nazpívala skladby klasické hudby ve speciálních aranžích, dokonce točila v České republice. Ke dvěma písním natočila videoklip v prostorách Pražského hradu a Katedrály svatého Víta.

Mezi nejznámější skladby zpěvačky patří písně Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été a další. Do paměti fanoušků se vryla také díky slavnému účesu s nakrátko střiženou ofinkou, která se stala ve své době díky krásné Mireille Mathieu doslova módním hitem. Mathieu na svých koncertech představuje ryzí formu šansonu s neopakovatelnou francouzskou atmosférou.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz