Ostrava uvidí nejlepší freestyl závod horských kol v ČR - Horsefeathers Iron Town Session

  12:30
Poprvé v historii budou v Česku závodit světoví jezdci v MTB slopestyle - atraktivní disciplíně na horských kolech plné vysokých skoků. Už 16. a 17. června totiž budou vysoké pece v areálu Dolní oblasti Vítkovice hostit největších freestyle závody horských kol v Česku - Horsefeathers Iron Town Session 2023.

Show

Horsefeathers Iron Town Session 2023

Dolní oblast Vítkovice Vítkovice 3004

17. 6. 2023

Dolní oblast Vítkovice Ostrava

Koupit vstupenky

Ostrava se tak pro závodníky stane významnou zastávkou v nabitém kalendáři světové FMB tour. V areálu Dolních Vítkovic, přímo mezi vysokými pecemi, vyroste speciální slopestylová trať, která přivítá české i zahraniční jezdce.

Pro závodníky bude připraveno sedm speciálních velkých skoků, na kterých budou mít možnost předvádět na kole doslova leteckou show.

Startuje se z osmi metrů vysoké věže, díky čemuž jezdci získají potřebnou rychlost. Dvojitá salta vzad, salta vpřed, otočky o 360 či 720 stupňů a další dechberoucí kombinace bude hodnotit odborná porota.

V pátek 16. června bude na programu kvalifikace do hlavního závodu, v sobotu 17. června se potom ve finále utká 15 nejlepších jezdců a pět nejlepších žen. Každý závodník bude mít dvě jízdy a ta lepší rozhodne, kdo se stane letošním králem Dolních Vítkovic.

Kromě špičkové sportovní podívané se diváci mohou těšit i na pestrý doprovodný program. V pátek se v Ostravě objeví legendární dvojka BIKE O’ Clock, večer potom bude pulzovat v rytmu Horsefeathers party. O skvělou atmosféru sobotního večera se budou starat kapela Goofy Cow a DJ Ondrash, finalista nejprestižnějšího světového klání DJ’s Red Bull 3style World Finals.

Během pátku i soboty si návštěvníci mohou užít i trampolínovou zónu nebo se projet na Bike’n’play trati, kde bude připraveno několik lehčích dřevěných překážek na vyzkoušení.

Nezapomenutelné zážitky pak diváci mohou zvěčnit v barber&tattoo zóně. Novou perspektivu na svět získají ve foto workshopech zaměřených na akční fotografii.

Areál Dolních Vítkovic je pravidelně místem výjimečných kulturních i sportovních zážitků. Horsefeathers Iron Town session 2023 však poprvé nabídne prolnutí těchto světů exkluzivně na jednom místě ve dvou dnech.

Více informací zájemci najdou na stránkách www.irontownsession.cz

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz