Velká pardubická se blíží, obhájí Tzigane du Berlais s Janem Faltejskem triumf?

  16:01aktualizováno  16:01
Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy bude mít 13. října už své 129. pokračování. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je vyvrcholením tuzemské překážkové sezony, které do Pardubic láká i jezdce a dostihové stáje ze zahraničí.

Jezdci překonávají Irskou lavici během 128. ročníku Velké pardubické. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Sport

129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

Dostihové závodiště Pražská 607

13. 10. 2019

Dostihové závodiště Pardubice

Koupit vstupenky

Osmiletý hnědák valach Tzigane du Berlais v sedle s Janem Faltejskem bude v Pardubicích obhajovat loňský triumf. V závěrečné kvalifikaci ale zvítězil osmiletý ryzák valach Talent v sedle s Marcelem Novákem.

Fotogalerie

Není ovšem jisté, jestli Velkou pardubickou půjde. Má totiž chatrné zdraví, trápí ho kopyto. Na kvalifikaci se vrátil po více než roční pauze.

Samotná Velká pardubická byla letos v ohrožení, protože dlouho nemohla najít hlavního sponzora. Česká pojišťovna loni ukončila s dostihem po 25 letech spolupráci a dala přednost biatlonu. 

Nakonec se novým hlavním partnerem stala Slavia pojišťovna. V dohodě platné na nejbližší tři roky se pojišťovna zavázala ke každoroční podpoře slavného dostihu v řádu milionů korun.

Dostih se jezdí od roku 1874, nekonal se jen za světových válek a v roce 1968 v důsledku srpnových událostí. Letos se uskuteční 129. ročník.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz