Cosmos Discovery nabízí nové exponáty, na výstavu můžete do konce října

  11:00aktualizováno  14. srpna 8:31
Výstava Cosmos Discovery na Výstavišti Praha, která vás provede historií pilotovaných kosmických letů od počátků až po současné a plánované mise, je prodloužena do konce října. Těšit se můžete na novou mobilní aplikaci, se kterou exponáty oživíte, ale i na nové exponáty, kterých se můžete dotknout.

Cosmos Discovery | foto: Ticketportal.cz

Do společnosti

COSMOS DISCOVERY - SVĚTOVÁ VÝSTAVA KOSMONAUTIKY

Výstaviště Praha, Křižíkův pavilon E, Praha 7 Areál Výstaviště 67

31. 10. 2020

Výstaviště Praha, Křižíkův pavilon E, Praha 7 Praha

Koupit vstupenky

Na výstavě Cosmos Discovery uvidíte ještě do konce října mnoho exponátů, které se vrátily z kosmu. 

Patří mezi ně například originální část motoru rakety Saturn 5, skafandry legendárních astronautů nebo první laptop z paluby raketoplánu. Výstava obsahuje i další stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru. 

Díky průchozímu modelu orbitální stanice, raketoplánu a řídícího střediska prožijete pocity astronautů i pozemního personálu. Prototypy a tréninkové modely kosmických lodí vám dají nahlédnout do prvních okamžiků, kdy nejprve zvířata a poté odvážní muži a ženy usedali do kosmických raket, aby překročili hranice kosmu.

Zvláštní galerie je věnována misím Apollo a dobývání Měsíce, včetně lodi Apollo 11. Také sovětský program Sojuz je zastoupen nejen samotnou kosmickou lodí Sojuz.

V dalších galeriích výstavy se seznámíte se všemi americkými raketoplány i ruským kosmoplánem. Na závěr jsou prezentovány nejnovější projekty NASA, Space X a dalších národních agentur a soukromých firem, které mají za cíl kolonizaci Měsíce a následně pilotovaný let na Mars.

Mezi nejzajímavější exponáty výstavy patří lunární vozidlo amerických astronautů misí Apollo, řídicí středisko v Houstonu nebo kokpit raketoplánu Columbia. 

Výstava se nedávno rozrostla i o nové exponáty, kterých se můžete dotknout. Jsou to části rakety Ariane 6, která poletí na Měsíc.

Pro menší děti je tu naučná stezka, ta je provede celou výstavou. Dětský zvukový průvodce-audioguide zase starším dětem vysvětlí zábavnou formou mnoho fyzikálních zákonitostí vesmíru. Na závěr výstavy si všichni zájemci projdou výcvikem kosmonautů nebo se díky virtuální realitě mohou projet na kosmické motorce či odstartovat s raketou.

Výstava je otevřena v plném rozsahu tak, jak tomu bylo před nucenou přestávkou kvůli pandemii koronaviru. 

Na výstavě jsou zajištěny přísné hygienické podmínky a díky velké výstavní ploše mají návštěvníci dostatek prostoru a bezpečný odstup po celé výstavě. 

Počet návštěvníků je regulován tak, aby byly splněny všechny bezpečnostní požadavky.

Celou výstavou vás provede zábavnou formou audioguide, který dostanete zdarma u vstupu. Každý návštěvník dostane také Space Card - Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta.

V interaktivním Cosmocampu si vyzkoušíte náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie.

Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz