Šansonová legenda Mireille Mathieu přidává koncert v Praze

  0:48
Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu má i v Česku velké množství fanoušků. Její koncerty bývají vyprodány, proto se rozhodla přidat na svém připravovaném jarním turné ještě jeden koncert v pražském Kongresovém centru. Vystoupí tu 7. a 8. března 2020.

Mireille Mathieu (Kongresové centrum, Praha, 16. října 2016) | foto: MAFRA

Hudba

MIREILLE MATHIEU

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

2. 5. 2021

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha

Koupit vstupenky

Mireille Mathieu se dá považovat za poslední žijící zástupkyni staré šansonové školy. Její jméno lze řadit vedle takových legend jako Charles Aznavour nebo Edith Piaf, na kterou zpěvačka z Avignonu navázala. Během své kariéry spolupracovala s největšími světovými hudebními hvězdami jako Paul Anka, Julio Iglesias, Tom Jones a další.

Vydala nespočet studiových desek, z mnoha jejích písní se staly světové hity. Poslední album Mes Classiques, ve kterém nazpívala skladby klasické hudby ve speciálních aranžích, dokonce točila v České republice. Ke dvěma písním natočila videoklip v prostorách Pražského hradu a Katedrály svatého Víta.

„Mireille Mathieu má k Praze velmi krásný vztah, protože tu má mnoho nadšených fanoušků. Díky nim jsou její koncerty vždy beznadějně vyprodány. Jsme proto velmi rádi, že jsme se dohodli na přidání druhého koncertu na jejím jarním turné. Jeden koncert pro Prahu prostě nestačí. Doporučuji proto všem jejím fanouškům, kteří vstupenky ještě nezakoupili, aby s nákupem neváhali, ty nejlepší lístky jsou vždycky velmi rychle vyprodány a kapacita Kongresového centra je omezená,“ řekla Květa Havelková z pořádající agentury JVS Group.

Mezi nejznámější skladby zpěvačky patří písně Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été a další. Do paměti fanoušků se vryla také díky slavnému účesu s nakrátko střiženou ofinkou, která se stala ve své době díky krásné Mireille Mathieu doslova módním hitem. Mathieu na svých koncertech představuje ryzí formu šansonu s neopakovatelnou francouzskou atmosférou.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz