Keane se vrací po pauze v plné síle, novou desku představí i v Praze

  17:31
Britská rocková skupina Keane se v roce 2014 rozhodla dát si delší pauzu. Po třech letech zpěvák Tom Chaplin dokonce prohlásil, že je příliš starý na to, aby dával kapelu znovu dohromady. Songy, které mezitím napsal klavírista Tim Rice-Oxley, ho ale přesvědčily a venku je deska Cause and Effect, kterou Keane představí 2. února v Praze.

Keane | foto: Live Nation

Hudba

KEANE

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Pernerova 676/51

2. 2. 2020

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Praha

Koupit vstupenky

Keane se vrátili po čtyřleté pauze s novou energií. V létě nadchli své fanoušky v rámci festivalových vystoupení v Anglii a Evropě a okamžitě vyprodané byly i jejich koncerty v Americe, Francii a Německu, kdy se představili například v pařížském La Maroquinerie či v klubu Lido v Berlíně.

Album Cause and Effect je nástupcem desky Strangeland z roku 2012, která obsahovala úspěšné singly Disconnected a Silenced By The Night. Zrod nového alba byl překvapením i pro samotnou kapelu. Během pauzy zpěvák Tom Chaplin vydal dvě úspěšná sólová alba, ale chyběl mu jeho starý sparingový partner Tim Rice-Oxley.

“Sám jsem se divil, jak moc jsem se nechal tímto tajemným a důležitým vztahem unášet,“ uvedl Tom.

Tim si mezitím procházel vlastními životními boji a zápasy a napsal album plné úžasných osobních písní naplněných humorem i bolestí. Když Tom, baskytarista Jesse Quin a bubeník Richard Hughes písně slyšeli, byli do nich okamžitě vtaženi - jak zvukově, tak i textově. Od tohoto okamžiku kapela našla opět sama sebe, vrátila se do studia a začala opět dělat to, co tak milovala - přivedla nové písně do života a mezi členy došlo opět k propojení.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz