Vojtěch Drahokoupil: Tarzan je nejnáročnější muzikál, jaký jsem zkoušel

  12:44
Zkoušení nového muzikálu Tarzan je v plném proudu a pro mnohé herce a zpěváky je náročnější, než čekali. Jeden z představitelů Tarzana – Vojtěch Drahokoupil – dokonce skončil v nemocnici.

Roli Tarzana dostaly hvězdy Tváře David Gránský a Vojtěch Drahokoupil. | foto: Divadlo Hybernia

„Tarzan je nejnáročnější muzikál, jaký jsem kdy zkoušel. Dal jsem tomu všechno, ale akrobacie je v něm nesmírně náročná,“ vysvětlil Drahokoupil po úrazu ramene.

Zranění vyžaduje rekonvalescenci, premiéru to však neohrozí. Další Tarzani – David Gránský i Petr Pecha – jsou v pořádku a budou zkoušet o to víc. Některé akrobatické prvky muzikálu se upraví, aby se Vojta po rekonvalescenci mohl zase naplno zapojit.

Tarzan klade na protagonisty mimořádné nároky. Kromě pěveckých a hereckých partů musí účinkující tentokrát zvládnout i náročné akrobatické kousky, které diváci znají z představení slavných Cirque du Soleil. Někteří účinkující působí například ve známém souboru La Putyka. Tarzan je tak nejočekávanější muzikálovou událostí sezony.

„Vznáším se nad jevištěm, kolem mě bude speciální projekce a k tomu ještě musím dokázat kousky na akrobatických šálách. Potřebuji být v kondici, chodím proto hodně do posilovny, upravil jsem i jídelníček,“ přiblížil přípravy Peter Pecha, jedna z hlavních hvězd a držitel prestižní ceny Thálie za muzikál.

Představení bude novou výzvou i pro Josefa Vojtka, který si v muzikálu zahraje Tarzanova opičího otce Kerchaka. „Jde zatím o moji nejtěžší roli v životě, protože poprvé nebudu hrát člověka, ale zvíře,“ svěřil se Vojtek, který se rovněž pyšní Thálií - za hlavní roli v muzikálu Mefisto, který je také na repertoáru divadla Hybernia.

Roli Jane získala další hvězda Tváře Eva Burešová. „Miluju ten příběh, doprovází mě odmalička. Muzikály teď šly nějakou dobu mimo mě, věnovala jsem se činohrám, filmům a seriálům. Upřímně jsem se ani na nějakou dobu nechtěla k muzikálům vrátit, ale tohle má prostě kouzlo. Bude radost toho být součástí,“ říká.

Alternovat ji budou Petra Vraspírová a Ivana Korolová. V dalších rolích se objeví Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Ladislav Korbel, Martin Šemík, Dita Hořínková, Jaromír Dulava, Marian Vojtko nebo Tomáš Trapl.

Vstupenky na iDNES Ticket

Divadlo Hybernia promění na africkou divočinu režisér Libor Vaculík. „Můj Tarzan bude určitě krásný. Věřím tomu, mám k dispozici výborný tým spolupracovníků, ať už je to Roman Šolc s kostýmy nebo Petr Hloušek, který je autor scény a projekcí. Máme i exkluzivní obsazení, tak nic nebrání tomu, abychom udělali hezké představení. To bude hodně náročné – celé dvě hodiny se promítají projekce. Výjimečné je také to, že muzikál se bude uvádět s živým orchestrem, což v Praze není příliš časté,“ slibuje Vaculík.

Muzikál vznikl na základě slavné knihy E. R. Borroughse Tarzan – král džungle původně pro filmové studio Disney v roce 1999, následně jako živý muzikál pro divadlo Broadway v New Yorku.

Autorem hudby je Phil Collins, který za píseň You’ll Be in My Heart získal Zlatý globus, Oscara i nominaci na Grammy. Pro divadelní verzi Collins použil písně z animovaného filmu a připsal devět nových.

Autoři: ,

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz