Good vibrations po 50 letech! Beach Boys jsou zpět

  9:10aktualizováno  11. června 13:53
Jedna z nejúspěšnějších kapel 20. století The Beach Boys se vrátí do Prahy přesně padesát let od svého prvního vystoupení v Lucerně. Na vlně amerického surf-rocku se svezete už v neděli.

The Beach Boys | foto: AP

Hudba

The Beach Boys

Palác Lucerna, Velký sál, Štěpánská 61, Praha 1 Štěpánská 61

16. 6. 2019

Palác Lucerna, Velký sál, Štěpánská 61, Praha 1 Praha

Koupit vstupenky

The Beach Boys prodali přes sto milionů alb po celém světě a získali více než 33 ocenění RIAA za zlaté a platinové prodeje svých nahrávek. Obdrželi také cenu Grammy za celoživotní dílo a byli uvedeni do Rock & Rollové síně slávy. Během více než pěti dekád trvající kariéry odehráli více koncertů než jakákoliv jiná významná rocková kapela v hudební historii.

Jejich kompilace Sounds Of Summer: The Very Best Of The Beach Boys obsahující třicet největších hitů byla ověnčena trojnásobnou platinou a jen v Americe se jí prodalo přes tři miliony kusů.

The Beach Boys se stali synonymem pro životní styl Kalifornie a americkou ikonou pro fanoušky po celém světě a přestože dělají hudbu už víc než půl století, jejich koncerty mají pořád šťávu. Dokázali to i před dvěma lety v pražském Kongresovém centru. Recenzi koncertu si přečtěte zde.

V Lucerně vystoupí v podobném složení. V čele budou opět Mike Love a Bruce Johnston. Doplní je Jeffrey Foskett, Tim Bonhomme, John Cowsill, Keith Hubacher, Scott Totten a Christian Love.

Ti společně udržují dědictví ikonické kapely a společně vám dopřejí hity, které z Beach Boys udělaly jednu z nejúspěšnějších kapel světa a staly se hymnami americké mládeže: Surfin, Surfer Girl, Fun, Fun, Fun, I Get Around, California Girls, Help Me Rhonda, Good Vibrations, Wouldn’t It Be Nice nebo Rock and Roll Music.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz