James Blunt představí svou novou desku Once Upon A Mind v Praze

  16:01aktualizováno  16:01
Autor hitů jako You’re Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen vystoupí 6. března v pražské Tipsport Areně v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind, kterým se vrací zpět k ryzímu písničkářství.

James Blunt | foto: Ticketportal

Hudba

James Blunt Europe Tour 2020

TIPSPORT ARENA Za Elektrárnou 419/1

6. 3. 2020

TIPSPORT ARENA Praha 7-Holešovice

Koupit vstupenky

„Poté, co Blunt na poslední nahrávce koketoval s elektronikou, se na aktuálním albu Once Upon A Mind vrací zpět k tomu, co umí nejlépe. Píše klasické písně, které chytnou za srdce. Důkazem je svěží singl Cold. Blunt slibuje, že na nahrávce najdeme i jeho klasické balady, popové skladby či lehký náznak country. Naživo zároveň přehraje i všechny svoje zásadní hity,“ říká promotér koncertu Dalin Vajčner.

Fotogalerie

Nová nahrávka Once Upon A Mind vyjde na konci října. V únoru pak zpěvák se svou doprovodnou kapelou vyrazí nejprve na britské turné, na které naváže světové turné.

Hudebník, jenž se v USA stal prvním britským umělcem na čele hitparády od dob Candle in the Wind Eltona Johna, má zajímavý příběh. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back to Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. 

Dobře si vedl i jeho následovník All the Lost Souls se singlem 1973, který vévodil hitparádovým žebříčkům ve více než dvaceti zemích. Třetí studiovou nahrávku Some Kind of Trouble vydal v roce 2010. Na aktuální studiové album lákal Blunt písní Bonfire Heart, s níž se dostal na čtvrté místo britské singlové hitparády. 

V Česku Blunt poprvé vystoupil na vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz