Hudební kalendář 2020: Nepropásněte největší koncerty českých a slovenských hvězd

  0:12aktualizováno  20. února 10:42
V letošním roce se další řada českých a slovenských interpretů pokusí zdolat pomyslnou metu, jakou je největší česká hala. Jiní se do ní pro velký úspěch znovu vrátí. Nejen tam se ale odehrají ty největší české koncerty. Podívejte se na průběžně aktualizovaný přehled, ať vám nic neunikne.

Zpěvák, herec a tanečník Jiří Korn oslavil v pražské O2 areně sedmdesáté narozeniny | foto: ČTK

KVĚTEN

Leoš Mareš - 25. + 26. května, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Další českou hvězdou, které se v O2 areně zalíbilo, je Leoš Mareš. Z jeho „jediného“ koncertu byly loni tři a letos přidá další dva. Slibuje obří scénu postavenou tak blízko fanouškům, jak to O2 arena ještě nezažila.

ČERVEN

Michal David - 11. + 12. června, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Stálice české populární hudby Michal David si troufnul na největší českou halu rovnou dvakrát. Oslaví tu svoje šedesátiny a zároveň 40 let na české hudební scéně. Hlavním hostem bude světově známá skupina Village People.

Marpo a Troublegang - 27. června, Praha, Sinobo Stadium

Vstupenky na iDNES Ticket

Zatím největší koncert odehrají Marpo & TroubleGang pod otevřeným nebem na Sinobo Stadium. Návštěvníky čeká velká show.  

ZÁŘÍ

Jiří Korn - 17. září, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Jiří Korn oslavil loni v O2 areně sedmdesátiny. Nabídl divákům show světových rozměrů a jejich nadšení ho přimělo přidávat. Zve proto fanoušky do O2 areny znovu a těší se, jak si opět zalétá. 

Ben Cristovao - 26. září, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Dalším zpěvákem, který loni zakusil úspěch v O2 areně, je Ben Cristovao. I on se sem letos znovu vrátí se zbrusu novou show, která podle jeho slov předčí tu předchozí.

ŘÍJEN

Zagorová a Margita - 3. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Hana Zagorová a Štefan Margita se za doprovodu Velkého orchestru pod taktovkou Jiřího Dvořáka, jehož Boom! Band nebude v tomto orchestru samozřejmě chybět, představí se zcela unikátním koncertním programem Konečně společně na turné, které vyvrcholí koncertem v O2 areně.

Český mejdan s Impulsem - 17. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Další ročník úspěšného koncertu Český mejdan s Impulsem se uskuteční v říjnu. Opět zde vystoupí řada českých a slovenských hudebních hvězd. Vystoupí tu  Olympic, Xindl X, Mirai, Pavol Habera a Team a kapela Jelen.

LISTOPAD

Kabát - 26. listopadu, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Velkým koncertem v O2 areně vyvrcholí turné skupiny Kabát, které zahájí 7. října v Chomutově a obrazí na něm šestnáct měst. Celé turné bude koncipované doprostřed stadionů, jak se ve světě říká center stage, aby byli fanouškům blíž.

Rybičky 48 - 28. listopadu, Praha, O2 arena

Vstupenky najdete zde

Rybičky 48 jsou známé svou pódiovou show plnou světel, ohňů a dalších pyro efektů tak, jak to vídáme u koncertů velkých zahraničních rockových hvězd. V podobném duchu se zřejmě ponese i koncert v O2 areně.

PROSINEC

Pocta Karlu Gottovi - 15. a 16. prosince, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Čeští umělci se rozhodli v prosinci uspořádat dva vzpomínkové koncerty Pocta Karlu Gottovi, na němž zazní nejznámější a nejúspěšnější písně fenomenálního zpěváka a držitele mnoha ocenění, včetně 42 Zlatých a posléze českých slavíků, a to za doprovodu Bandu Pavla Větrovce. Výtěžek z obou koncertů bude věnován na podporu výzkumu v oblasti lymfomu a leukémie.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz