Pěvecká soutěž Hlas Česka vyvrcholí květnovým galakoncertem v Praze

  16:30
Pěvecká soutěže pro amatérské a poloprofesionální zpěváky Hlas Česka, Moravy a Slezska je zpět! V novém hávu míří do hlavního města, kde se odehrají výběrová kola i květnový Slavnostní galakoncert s vyhlášením výsledků.

Hudba

Hlas Česka: GALAKONCERT 2023

Kostel sv. Šimona a Judy Dušní 1

20. 5. 2023

Kostel sv. Šimona a Judy Praha 1-Staré Město

Koupit vstupenky

Galakoncert se koná 20. května v koncertní síni Kostela svatého Šimona a Judy pod záštitou starostky Praha 1 Terezie Radoměřské.

Ambasadorkou projektu je zpěvačka Heidi Janků a tváří soutěže je zpěvačka a moderátorka Sonia Edde.

Na Galakoncertu vystoupí porotci soutěže, tedy zpěvačka Yanna, která je patronkou moderního zpěvu, operní pěvkyně a patronka klasického zpěvu Jana Šrejma Kačírková, zpěvačka Renata Drössler, operní pěvkyně Eliška Weissová či herec a zpěvák Ladislav Korbel.

Během programu budou vyhlášeny výsledky VI. ročníku Hlasu Česka a budou předány ceny. Hlavní cenou jsou nahrávky ve studiu BigWin a cena ředitelky soutěže Ilony Rédlové v podobě finanční částky 10 tisíc korun a spousty dalších cen od partnerů soutěže.

Soutěže, která se snaží propojovat moderní a klasický zpěv, se mohou zúčastnit zpěváci od 8 do 99 let. Speciální kategorie Vlastní tvorba je určena těm, kteří skládají vlastní písničky.

Pořadatel, kterým je nezisková organizace Hlas Česka, z. s., nezapomíná ani na handicapované, i pro ně je tu speciální kategorie. Výběrová kola se konají 25. března 2023 v Opavském Art Klubu a 14. - 15. dubna 2023 v Pražském Music City.

„Těšíme se na všechny nové talenty, jak z řad dětí, tak i dospělých. Osobně se moc těším na velmi přátelskou atmosféru, která celou akci provází. Porota každým rokem odvádí skvělou práci a všem jim patří velký dík,“ říká o celém projektu zakladatelka a ředitelka soutěže Ilona Rédlová.

Registrace a veškeré informace jsou na webu soutěže.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz