Britská popová ikona Engelbert Humperdinck přiveze své hity do Lucerny

  15:30
Král romantických balad Engelbert Humperdinck vystoupí v Praze. Všechny jeho největší hity zazní v polovině dubna v pražské Lucerně. Král romantických balad, který dodnes patří mezi nejpopulárnější evropské interprety na sebe upozornil již v roce 1966 písní Dommage, Dommage .

Hudba

Engelbert Humperdinck

Palác Lucerna, Velký sál Štěpánská 704/61

16. 4. 2022

Palác Lucerna, Velký sál Praha 1

Koupit vstupenky

Fanoušci se mohou těšit i na píseň Release Me. „Byla to ta správná píseň,“ vzpomíná Engelbert Humperdinck na další průlom ve své kariéře.

„Jsem velmi hrdý na to, že moje provedení je zapsáno v Guinnessově knize rekordů. V hitparádách se držela 56 týdnů a zabránilo Beatles Penny Lane dostat se na první místo,“ doplnil zpěvák a skladatel, který proslul i s hity After the Lovin’ a The Last Waltz.

Pořadatelé koncertu prozradili na jednoho z  nejpopulárnějších evropských interpretů i třeba to, že si před představením, dává v šatně nohy nahoru, aby si dal desetiminutového šlofíka. 

Zpěvák má ale i jeden netradiční rituál, který si nikdy nedovolí neprovést, když někdo píská v zákulisí. „V showbyznysu to přináší smůlu. Když to někdo udělá, musím tu smůlu prolomit tím, že vyjdu ze šatny, třikrát se otočím, pak kopnu do dveří a řeknu sprosté slovo. Neptejte se mě, jak to začalo, ale vždycky jsem dělal tenhle šílený rituál,“ vysvětlil Humperdink proč opravdu nechce, aby někdo ze zákulisí před koncertem pískal.

Hudební ceny i  hvězdu na hollywoodském chodníku

Za svou dosavadní kariéru prodal více než 140 milionů desek, získal 64 zlatých a 23 platinových alb, čtyři nominace na cenu Grammy, Zlatý Glóbus a má i hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Během své padesátileté pěvecké kariéry okouzluje sametovým hlasem miliony fanoušků po celém světě. 

Narodil se v roce 1936 v indickém Madrasu jako Arnold George Dorsey, nejmladší syn v rodině deseti bratrů a sester. Jeho otec byl důstojníkem britské armády a jeho matka byla indického původu. V deseti letech se přestěhoval se svou rodinou do anglického Leicesteru a začal studovat hru na saxofon. Od patnácti let začal hrát v nočních klubech a později zpívat jako amatér v restauracích a klubech.

V roce 1958, po ukončení vojenské služby, vydal svůj první singl I’ll Never Fall in Love Again. V roce 1965 nastal v jeho hudební kariéře zlom poté, co se spojil s promotérem Gordonem Millsem, který byl také producentem proslulého zpěváka Toma Jonese. První úspěch zaznamenal v Belgii v roce 1966, kdy reprezentoval Spojené království v soutěži v Knokke. Jeho hit Dommage, Dommage také uspěl v belgické hitparádě.

Na začátku roku 1967 natočil svůj první hit Release Me, který se umístil na prvním místě britské hitparády, když porazil Strawberry Fields Forever/Penny Lane od Beatles. 

Následovaly dvě další úspěšné balady There Goes My Everything a The Last Waltz. Ke konci 60. let nahrál několik úspěšných alb, mezi nimi i Release Me, The Last Waltz, A Man Without Love a Engelbert Humperdinck. 

V 70. letech natočil Humperdinck další úspěšné písně jako We Made It Happen, Sweetheart, Another Time, Another Place nebo Too Beautiful To Last. V roce 1976 přišel hit After the Lovin’, který se stejně jako ty předešlé umístil mezi prvními deseti písněmi amerických hitparád. Humperdinck pak získal i několik ocenění Grammy.

Od konce 70. let vystupoval v luxusních klubech v Las Vegas. Dnes i přes svůj pokročilý věk koncertuje po celém světě.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz