Začínali na ulici, teď už je vidělo 180 milionů lidí. Získejte lístky na Cirque du Soleil

  10:38
Do Prahy míří cirkusový fenomén, který nemá obdoby. Z pouličního vystoupení vznikl nadnárodní podnik s miliardovým obratem. A to díky originalitě, vysoké profesionalitě a kouzlu jednotlivých představení. S jedním z nich nyní přijíždí Cirque du Soleil do Česka a televize Óčko nabízí možnost vyhrát vstupenky.

Toruk - The First Flight | foto: Cirque du Soleil

Začalo to touhou kanadského pouličního umělce Guye Lalibertého bavit lidi a cestovat po světě. S chůzí na chůdách, polykáním ohně a hrou na harmoniku procestoval Evropu. Po návratu do Kanady se rozhodl založit nový cirkus.

Vyhrajte s Óčkem vstupenky na Cirque du Soleil v pražské O2 areně

Získal grant na kulturní program k oslavám 450. výročí objevení Kanady a vytvořil projekt Cirque du Soleil, s nímž navštívil 11 míst v Quebecu. Představení měla úspěch a začala se rozrůstat. Z pár desítek zaměstnanců, které měl cirkus v 90. letech, jsou jich nyní tisíce. Má hned několik stanovišť a souborů, jež obhospodařují všechny kontinenty.

Výjimečnost představení Cirque du Soleil je v tom, že nabízí nejen dechberoucí akrobatickou show, ale i příběh, do něhož zapadá každý detail této velkolepé podívané.

Vytvořili vlastně zcela novou formu zábavy. Každá inscenace se rodí až tři roky a investují se do ní miliony dolarů, což je na výsledku znát.

Účinkující mají vlastní trenéry, fyzioterapeuty, lékaře, kostyméry, kuchaře, pradleny. Barevné převleky se šijí ručně na míru a stejně jako masky vyžadují speciální zacházení. 

Do Česka přijíždí Cirque du Soleil s představením Toruk - The First Flight, inspirovaným slavným filmem Jamese Camerona Avatar. Ohromující představení odehrávající se na planetě Pandora propojuje vizuální efekty s loutkářským, akrobatickým a hereckým uměním.

Představení můžete vidět v pražské O2 areně od 29. května do 2. června. Vstupenky koupíte na iDNES Ticket nebo je můžete zkusit vyhrát v soutěži televize Óčko.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz