Lords Of The Sound tentokrát přiveze hudbu oscarového Hanse Zimmera

  12:10
Slavný symfonický orchestr Lords Of The Sound opět zahraje v Česku. Tentokrát přiváží nový program „The Music of Hans Zimmer“. Německý skladatel se proslavil nejen hudbou k filmu Rain Man nebo Lví král, za kterou získal Oscara, ale napsal hudbu například i pro velkofilmy Gladiátor nebo Pearl Harbor.

Lords Of The Sound | foto: Art Partner

„Při skládání hudby k filmu Rain Man jsem si říkal: Nesnaž se přehlušit postavy. Necpi se zbytečně do popředí. Raymond, hlavní postava, ve skutečnosti nechápe, kde se nachází. Nevnímá okolní svět tak jako my... Proč tedy nesložit ‚hudbu světla‘ jako symbol světla, které existuje jen v jeho hlavě?“ Zavzpomínal Hans Zimmer.

Koupit vstupenky

Tato práce se stala průlomem v jeho kariéře, neboť právě za ni byl Zimmer poprvé nominován na Oscara. Chtěli s ním spolupracovat nejlepší hollywoodští režiséři. A on se této práci zcela oddal, často skládal hudbu pro dva nebo tři filmy najednou.

Jeho hudba zaujala studio Disney natolik, že Zimmera pověřilo složením hudby k animovanému filmu Lví král. Za hudební motiv k filmu získal tři významná ocenění – Oscara, Zlatý glóbus a Grammy.

Zimmer během své bohaté kariéry získal řadu ocenění a stal se tím nejlepším z nejlepších umělců v Hollywoodu. Jen málokdy se stane, že by na oscarovém ceremoniálu nebyl nominován Zimmer.

Orchestr Lords of The Sound v kombinaci s nejlepšími skladbami Hanse Zimmera vás tak na koncertě vtáhne do nezapomenutelného zážitku teplého letního večera, kouzelné pohádkové atmosféry plné krásy symfonického zvuku oblíbených skladeb, rockové kapely, zářivých vizuálních efektů, silných vokálních partů sólistů a sboru, energie a nespoutané pozitivní síly celé skupiny!

Lords of The Sound zahájí turné 3. listopadu v Plzni a postupně zavítá do dalších krajských měst a Prahy. Koncertní turné ukončí 13. listopadu v Ostravě.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz