Jethro Tull slaví padesátiny, v Česku vystoupí třikrát

  15:19
Slavná britská skupina Jethro Tull oslaví 50. výročí i v České republice a to hned třemi koncerty. Zakladatel Ian Anderson slibuje videoprojekci, která připomene víc než tři desítky muzikantů, kteří za ta léta kapelou prošli.

Koncert Jethro Tull na Helfštýně. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Hudba

JETHRO TULL 50th ANNIVERSARY TOUR

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

24. 3. 2019

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha

Koupit vstupenky

„Toto turné je oslavou všech 33 členů kapely, kteří nás v průběhu kariéry poctili svojí přízní. Hudebníků, kteří přispěli Jethro Tull svým talentem, schopnostmi a stylem, ať již v nahrávacím studiu nebo na koncertním pódiu,“ popisuje záměr turné Ian Anderson, kterého na pódiu v současné době doprovází kytarista Florian Opahle, klávesista John O’Hara, baskytarista David Goodier a bubeník Scott Hammond. 

Na hudebníky, kteří prošli skupinou Jethro Tull v minulosti, odkazuje na 50th Anniversary Tour i retrospektivní videoprojekce, která navíc obsahuje i vzkazy od spřízněných muzikantů, jakými jsou např. Tony Iommi, Joe Bonamassa, Steve Harris, Joe Elliott nebo Slash. 

Jethro Tull připravili dvouhodinovou show, během níž zazní dvacet hitů kapely vzniklých od 60. do 80. let. V Česku ji diváci uvidí od 22. do 24. března v Ostravě v aule Gong, na brněnském výstavišti v hale G1 a na závěr v Praze v Kongresovém centru.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz