Vokální skupina Il Divo oslaví své 15. výročí i v Praze

  11:30aktualizováno  11:30
Pop-operní kvartet Il Divo přijede do Prahy oslavit své patnácté výročí. V Kongresovém centru předvede 27. října show k desce Timeless.

Vokální soubor Il Divo | foto: Archiv Il Divo

Hudba

Il DIVO 2019

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

27. 10. 2019

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha

Koupit vstupenky

Il Divo založil v roce 2003 známý britský producent a porotce talentových soutěží Simon Cowel jako mezinárodní uskupení, které tvoří španělský baryton Carlos Marín, americký tenor David Miller, švýcarský tenor Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard. Tento ojedinělý koncept, který spojuje popovou a klasickou hudbu, se již od svého založení těší ohromnému úspěchu napříč kontinenty a prodal více než 30 milionů alb.

Fotogalerie

U nejnovějšího alba Timeless byla poprvé produkce v rukou samotných členů skupiny, kteří vybrali písně. Jde o kolekci hitů ve čtyřjazyčném klasickém podání, včetně Hola, Love Me Tender, What A Wonderful World, Smile, All Of Me a The Way We Were.

„Vybrali jsme písně, které mají nadčasovou kvalitu, z nichž mnohé byly součástí klasických filmů, včetně Smile z filmu Charlieho Chaplina Moderní doba. V roce 1936 k tomuto filmu složil Chaplin hudbu,“ uvádí Carlos Marín.

O režii alba se postaral Alberto Quintero, který pracoval s Il Divo na několika předchozích nahrávkách.

Turné Timeless je pro fanoušky zážitkem nejen hudebním. Dramatická produkce plná tanečníků, akrobatů a videoprvků přenáší diváka přímo do děje písní.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz