Hvězdné léto přichází. Čtvrtníček, Lábus i Janžurová vystoupí pod žižkovskou věží

  12:45aktualizováno  12:45
Uprostřed Žižkova vznikla nová divadelní scéna, kde se během léta představí řada hereckých hvězd v představeních Divadla Kalich i jiných společností. Divadelní přehlídku zahájí Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli.

Petr Čtvrtníček | foto: Ticketportal

Divadlo

Hvězdné léto

Hvězdné léto, Mahlerovy sady 1, Praha 3 Mahlerovy sady

24. 6. 2019

Hvězdné léto, Mahlerovy sady 1, Praha 3 Praha 3-Žižkov

Koupit vstupenky

Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se bude opírat o repertoár pořádajícího Divadla Kalich a jeho spřátelených scén, tedy Divadla v Rytířské, Divadla Palace, Divadla Verze, Činoherního studia Bouře a chybět nebude ani populární představení Caveman.

Fotogalerie

Po hudebním zahájení Tomáše Kluse bude prvním divadelním představením 24. června komedie Láska v přímém přenosu od nejhranějšího a nejúspěšnějšího kanadského divadelního autora Norma Fostera.

Svou originální stavbou připomíná povídkový film. Šest příběhů se odehrává během jednoho večera v jednom menším městě a osudy jednotlivých postav, o které se dělí pět herců, se čím dál víc prolínají a zápletka se vrství. Vedle Petra Čtvrtníčka uvidíte Kristýnu Frejovou, Davida Suchařípu, Jana Révaie, Ivanu Korolovou nebo Michaelu Tomešovou.

Z repertoáru Kalichu zde diváci mohou vidět třeba britský komediální hit Kočka v oregánu s Barborou Hrzánovou a Radkem Holubem, komedii Pro tebe cokoliv s Janou Paulovou nebo vizionářskou komedii Žena za pultem 2 dua Kaiser a Lábus. Ti tu uvedou i své best of představení Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem.

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve hře Žena za pultem 2 Pult osobnosti

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve hře Žena za pultem 2 Pult osobnosti

Pod žižkovskou věž míří ale i další hvězdy. Terezu Kostkovou uvidíte v představení Čas pod psa, Miroslava Vladyku a Filipa Blažka v komedii Titanic, Jakuba Prachaře a Marka Taclíka ve hře Federer - Nadal, Jitku Čvančarovou v Ceně za něžnost, Ivu Janžurovou ve své autorské groteskní komedii Veletoč.

To je ovšem jen zlomek slavných jmen, která během léta můžete na Žižkově vidět. Poslední představení prvního ročníku přehlídky je naplánováno na 2. září.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz