Hvězdy světového baletu Vasiliev a Vinogradova přijedou do Prahy s Donem Quijotem

  12:30aktualizováno  12:30
Jedny z největších hvězd světového baletu, manželé Ivan Vasiliev a Marie Vinogradova vystoupí společně se souborem Imperiálního ruského baletu v březnu v Praze. Vůbec poprvé tu představí baletní adaptaci slavného románu Miguela de Cervantese s hudbou Ludwika Minkuse.

Don Quijote | foto: Ticketportal.cz

Divadlo

DON QUIJOTE - Ivan Vasiliev Imperiální RUSKÝ BALET

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál 5. května 1640/65

25. 3. 2020

Kongresové centrum Praha, Kongresový sál Praha

Koupit vstupenky

Ivan Vasiliev je jedním z nejlépe placených baletních umělců na světě, známý je jako nejlepší „mužské tělo baletu“. Podle kritiků je Vasiljevův tanec mimořádný a ojedinělý ve svém výrazu, jeho nevídaně vysoké skoky nejsou jen akrobatickým prvkem, ale skutečným projevem emocí, radosti a vášně.

Fotogalerie

Vasiliev pravidelně hostuje na scéně Amerického baletního divadla, jako sólista také v La Scale a Bavorském státním baletu. Roku 2014 vystoupil na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Soči, kde své umění předvedl ve scéně První ples Nataši Rostovové. Ve svém ztvárnění dona Quijota vtahuje diváka dramaticky do děje a dovoluje mu v osobním prožitku děj sdílet.

Maria Vinogradova je vedoucí sólistkou Velkého divadla v Moskvě. Na jevišti představuje Sylfidu a Giselle, v baletu Spartakus pak družku hlavního hrdiny Frygii, a v novém zpracování díla Hrdina naší doby Michaila Lermontova se ujala role Bely. Je manželkou baletní hvězdy Ivana Vasilieva, s nímž nyní stále častěji společně vystupuje.

Do Prahy přijedou se souborem Imperiálního ruského baletu, který má již čtvrtstoletí dlouhou tradicí. Během své existence soubor spolupracoval s největšími hvězdami světového baletu – Majou Pliseckou, Patrickem Dupondem, Světlanou Zacharovou, Tamiyem Kusakarim.

Svým jménem zakladatelé tohoto souboru Gediminas Taranda, Nikolaj Anokhine a Maya Plisecká, vzdávají poctu bývalé císařské rodině, která významně přispěla k rozvoji ruské kultury, zejména divadla a baletu. I dnes si Imperiální ruský balet zachoval jedinečný smysl pro tradici baletního umění společně se současnou moderní kreativitou.

Autor:
Témata: balet, La Scala, Soči

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz