Poklad Inků poprvé v ČR. Vstupenky VIP Open exkluzivně pro čtenáře iDNES.cz

  10:00aktualizováno  10:00
Od 1. listopadu se v Brně představí ohromný zlatý poklad nesmírné historické hodnoty. Originální rituální předměty poprvé opustily Jižní Ameriku. Čtenáři iDNES.cz mají možnost získat vstupenky VIP Open, které opravňují k jednomu vstupu kdykoliv během provozní doby. Jinak budou v prodeji jen lístky s určenou hodinou vstupu.

Výstava Poklad Inků | foto: pokladinku.cz

Výstava Poklad Inků představuje originální zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací. Na ploše více než 2000 m² návštěvníci uvidí stovky předmětů, do kterých je doslova vryta historie bájných civilizací a jejich rituálů.

Exkluzivní vstupenky VIP Open získáte zde

  • výhradně pro čtenáře iDNES.cz
  • v prodeji od středy 2. října 10:00 do neděle 6. října 23:59
  • vstupenka VIP Open opravňuje držitele k jednomu vstupu kdykoliv během provozní doby, bez dalšího časového omezení; otevřeno denně 9:00-20:00
  • platnost vstupenky VIP Open do 13. prosince 2019
  • od pondělí 7. října bude zahájen předprodej běžných vstupenek na jednotlivé časové sloty
  • k dispozici je i rodinná vstupenka, která platí pro 2 dospělé a až 3 děti (od 6 do 15 let): zadejte Počet vstupenek: "1" a Rodinnou vstupenku zvolte v nákupním košíku (+ nastavit slevu); děti pod 6 let věku mají vstup zdarma

„Jedná se o exponáty, na které se do Peru jezdí dívat miliony lidí z celého světa. Nyní budou k vidění v Brně,“ říká Květa Havelková, zástupkyně společnosti JVS Group, která v Brně nedávno představila výstavu Titanic.

Inkové po sobě zanechali nejen legendární Machu Picchu, jehož velký model bude v Brně také k vidění, tisíce kilometrů kamenných stezek horami i džunglí, ohromné kamenné stavby, ale především zlatý poklad, jehož velikost ohromila i samotné Španěly, když do země vstoupili. Část výstavy je proto věnována i zaoceánským plavbám a navigacím.

Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea. Na výstavě samozřejmě nechybí Česká stopa, protože i v Peru Češi zanechali své nesmazatelné stopy.

„Chceme, aby výstava bavila všechny generace. Proto jsme připravili interaktivní Dětskou stezku, modely rituálních staveb, 3D zónu, audioguide a další,“ doplnila Havelková.

Více informací na www.pokladinku.cz

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz