Vánoční diář: Sváteční náladu navodí Ledecký, Farna, Rottrová nebo Mirai

  10:03aktualizováno  7. listopadu 12:28
Předvánoční období je tradičně hudebně pestré. Interpreti napříč žánry připravují speciální vystoupení pro své fanoušky. Podívejte na přehled letošních největších českých vánočních koncertů.

Marie Rottrová | foto: František Jirásek

Janek Ledecký - 27. listopadu - 22. prosince

Vstupenky na iDNES Ticket

Autor písní Ryba rybě nebo Sliby se mají plnit o Vánocích, které patří k nejhranějším vánočním popovým písním, vyrazí koncem listopadu na vánoční turné. Během něho navštíví Olomouc, Opavu, Jindřichův Hradec, Vimperk, Havlíčkův Brod a Liberec.

4TET - 27. listopadu - 28. prosince

Vstupenky na iDNES Ticket

Vokální skupina 4TET s Jiřím Kornem vystoupí od listopadu do konce prosince ve čtyřech českých městech. Navštíví s novým repertoárem Žďár nad Sázavou, Hradec Králové, Olomouc a po svátcích vystoupí dvakrát v pražském Divadle Hybernia.

Olga Lounová - 1. prosince, Praha, Lucerna

Vstupenky na iDNES Ticket

Zpěvačka Olga Lounová vystoupí o první adventní neděli s kapelou a orchestrem ve Velkém sále pražské Lucerny. Výtěžek koncertu půjde Nadačnímu fondu Grácie, který pomáhá ženám a dětem, které během léčby přijdou o vlasy a nemohou si dovolit uhradit vlasovou náhradu. 

Jakub Smolík - 3. prosince, Praha, Divadlo Hybernia

Vstupenky na iDNES Ticket

Koncertní program je sestaven z největších hitů Jakuba Smolíka a také z CD Šťastné a veselé Vánoce, které obsahuje mnoho krásných vánočních písní od autorů Petra Jandy, Petra Koláře, Zdeňka Bartáka, Michala Davida, Štěpána Kojana a dalších.

David Stypka – 3. prosince, Praha, Lucerna Music Bar

Vstupenky na iDNES Ticket

David Stypka si na své koncerty na závěr roku přizval slovenskou skupinu Korben Dallas. V pondělí 2. prosince vystoupí společně na brněnské Flédě a o den později v Praze.

Miro Žbirka – 3. prosince, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Slovenská popová legenda si předvánoční období zvolila pro oslavu výročí 40 let na československé hudební scéně. Vystoupí s ním i celosvětově uznávaní britští a američtí muzikanti Robbie McIntosh, Hamish Stuart a Blair Cunnigham.

Mirai – 3. prosince, Praha, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Skupina Mirai se rozhodla na předvánočním koncertu představit skladby ze své podzimní desky. Do Fora Karlín navíc připravili speciální audiovizuální show.

Tomáš Klus – 4. prosince, Praha, O2 universum

Tomáš Klus v rámci turné Klusymfony s Janáčkovou filharmonií Ostrava vystoupí v Praze 4. prosince. Před tím ještě zahraje v Brně, Bratislavě a Pardubicích.

Ewa Farna – 7. prosince, Praha, O2 universum

Ewa Farna bude první zpěvačkou, která vystoupí v novém sále přiléhajícím k vysočanské aréně, který pojme až 4,5 tisíce lidí. Vystoupí tu s Karlovarským symfonickým orchestrem.

Marie Rottrová - 8. prosince, Praha, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

První dáma českého soulu už téměř nekoncertuje. Její vánoční vystoupení bude jedinečným zážitkem, na kterém zazpívá  za doprovodu velkého hudebního tělesa své největší hity.

Lollipopz - 8. prosince + 14. prosince. Brno, Praha

Vstupenky na iDNES Ticket

Holčičí skupina Lollipopz připravila pro své mladé fanoušky vánoční megashow. Vánoční program bude plný nových i dobře známých písniček, soutěží a zábavy. 8. prosince vystoupí holčičky v Zoner Bobyhall v Brně a 14. prosince v pražské Lucerně.

Ondřej Havelka a Melody Makers - 9. prosince, Zlín, Kongresové centrum

Vstupenky na iDNES Ticket

Předvánoční koncertní program swingového showmana Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers se ve Zlíně stal oblíbenou tradicí. I letos přijíždí s novým koncertním programem plným šlágrů a hitů dob dávno minulých, které však mají fanoušky a posluchače napříč všemi generacemi i v dnešní době.

Hana Zagorová – 10. prosince, Lucerna

Jedna z největších hvězd české populární scény připravila pro fanoušky svůj tradiční vánoční koncert v Lucerně. Přizvala na něj i několik hostů.

Lucie Bílá – 10. prosince, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Dvacetinásobná česká slavice uzavře kalendářní rok předvánočním turné Bílé Vánoce Lucie Bílé. Kromě českých a světových vánočních písní a tradičních koled zazpívá nové písně od Radůzy nebo Petra Maláska. Na koncertu vystoupí jako host zpěvák Jan Toužimský a římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

Vypsaná fixa – 18. prosince, Forum Karlín

Tradiční vánoční koncert spojí letos Vypsaná fixa s oslavou 25. výročí od svého založení. Přestěhuje se s ním taky do většího prostoru. V pražském Foru Karlín dosud skupina nehrála.

Michal Prokop – 21. prosince, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop letos vstoupil do Síně slávy Cen Anděl. Na svém tradičním vánočním koncertu představí průřez svou více než padesátiletou kariérou. Na pódiu uvede i několik hostů, mezi nimi Ivana Hlase nebo skupinu Precedens.

Helena Vondráčková - 22. prosince, Lucerna

Vstupenky na iDNES Ticket

Svým tradičním vánočním koncertem v Lucerně uzavře Helena Vondráčková své letošní podzimní turné Dlouhá noc. Hosty tohoto koncertu budou 4 Tenoři.

Dagmar Pecková - 23. prosince, Kostel sv. Šimona a Judy

Vstupenky na iDNES Ticket

Dagmar Pecková skončila s operou, ale rozhodně neskončila se zpíváním. Připravila vánoční koncert se soubory Musica Bohemica a Gentlemen Singers pod vedením dirigenta Jaroslava Krčka.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz