Světové hvězdy filmové hudby zahrají v dubnu v Praze

  10:27
V rámci dubnového Composers Summit Prague se uskuteční i dva koncerty. Na zahajovacím koncertu se na pódiu sejdou nejvěhlasnější skladatelé filmové hudby z Hollywoodu. Na druhém oceňovaní tvůrci filmové hudby Harry Gregson-Williams a Mychael Danna osobně představí svá nejslavnější díla. Skladatele doprovodí Český národní symfonický orchestr.

Petr Wajsar pózuje s cenou za nejlepší hudbu, vytvořil ji pro film Hastrman. (23. března 2019) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Na zahajovacím koncertu 14. dubna zazní suity a titulní melodie od všech vážených hostů summitu, kteří si je i osobě oddirigují. Koncert i samotný summit je naprosto unikátním setkáním věhlasných hudebních skladatelů nejen z Hollywoodu. Zúčastní se například držitelka Grammy Nan Schwartz, Christopher Young, Chris Egan, Conrad Pope a další úspěšní skladatelé z celého světa.

Koupit vstupenky

Závěrečný koncert rovněž v podání Českého národního symfonického orchestru hostí v Obecním domě hlavní hvězdy summitu - hollywoodského skladatele, autora hudby k filmům Pí a jeho život, Moneyball a Little Miss Sunshine Mychaela Dannu a hvězdu filmové hudby Harryho Gregsona-Williamse.

Druhý ročník Composers Summit Prague nabídne jedinečnou zkušenost v oblasti audiovizuální tvorby. Ve dnech od 14. do 20. dubna zavítají do Prahy světové hvězdy filmové hudby, mezi nimi právě autor hudby k filmům Shrek a Letopisy Narnie Harry Gregson-Williams, držitel Oscara za film Pí a jeho život vítěz Emmy i Zlatého glóbu Mychael Danna. Šestidenní summit nabídne kromě dvou koncertů i přes 40 speciálních eventů, které povedou hollywoodští skladatelé osobně.

V rámci Composers Summit Prague 2023 se uskuteční více než 40 workshopů, diskusí, přednášek. Unikátní předností akce je možnost spolupracovat se všemi hvězdnými hosty, tvořit s nimi nová díla a sdílet zajímavé zkušenosti. V rámci programu proběhne i speciální část věnovaná hudbě v gamingu a trendům v moderní výbavě nahrávacích studií.

„Po velkém úspěchu prvního ročníku a účasti velkých světových hvězd audiovizuální hudby, jsme se rozhodli uspořádat další ročník a to tak, že bude jednou z největších akcí tohoto typu v Evropě,“ uvedl za pořádající společnost Soundsgate Alexandr Smutný.

O zkušenosti z praxe se podělí i špička domácí scény - držitel Českého lva Petr Wajsar, Tomáš Živor nebo Dominik Svoboda.

Novinkou pro letošní ročník bude soutěž mladých skladatelů hudby v audiovizi pod záštitou OSA, v rámci které, bude oceněn absolutní vítěz i nejlepší český skladatel. O vítězi rozhodne odborná porota složená ze členů Advisory Board Composers Summit Prague.

V čele Advisory Boardu stojí nejúspěšnější český skladatel v Hollywoodu Elia Cmíral. Celý summit proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy.

„Plánujeme se více zaměřit na setkání hvězdných hostů s dalšími profesionály i publikem. Chceme oceňovat díla, která vzniknou v průběhu summitu a i z tohoto důvodu vznikla komise, která spoluvytváří program i soutěže,“ vysvětluje Cmíral.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz