Na Sergeie Polunina ve scéně Davida LaChapella zbývají poslední vstupenky

  16:51aktualizováno  16:51
Světová baletní superstar Sergei Polunin uvede poprvé v Praze své představení Satori, k němuž sám dělal choreografii. Scénu navrhl slavný americký fotograf David LaChapelle. Na jeho vystoupení zbývají poslední vstupenky.

Sergej Polunin | foto: Facebook

Divadlo

SERGEI POLUNIN'S SATORI

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Pernerova 676/51

17. 4. 2019

Forum Karlín, Pernerova 676/51, Praha 8 Praha

Koupit vstupenky

Byl zázračným dítětem a nejmladším prvním tanečníkem Královského baletu v Londýně. Ale také zlým hochem, Jamesem Deanem baletu, který baletní svět skandálně na čas opustil. Pak ale následoval jeho triumfální návrat. Dnes účinkuje v hollywoodských filmech i v reklamách nejluxusnějších módních značek a jeho baletní představení se vyprodávají během pár minut.

Fotogalerie

Sergei Polunin, jeden z nejtalentovanějších umělců své generace, přiváží poprvé do Prahy představení Satori, které uvede ve dnech 18. a 19. dubna 2019 ve Foru Karlín. Na každé představení bude k dispozici pouze 1100 vstupenek, rezervace lístků nebude možná.

Za maximální podpory své rodiny Sergei ve třinácti letech uspěl v konkurzu na prestižní Royal Ballet School v Londýně. Znal prý jen balet a spánek, tančil víc a lépe, takže už ve dvaceti se stal nejmladším prvním tanečníkem. Ale balet mu zároveň vzal dětství i pubertu - a on si to začal vynahrazovat. Alkohol, drogy, skandály. V lednu 2012 londýnský Královský balet opustil.

O tři roky později pomohl Poluninovi až slavný fotograf a režisér David LaChapelle, který s ním natočil klip na píseň Take Me To Church irského zpěváka Hoziera. Dnes Sergei Polunin fascinuje celý svět svým mimořádným tanečním nadáním i pohnutným životním příběhem, který režisér Steven Cantor v roce 2016 zachytil v emotivním dokumentárním snímku The Dancer.


Českému publiku se představí v celovečerním představení Satori. První část večera nabídne průřez nejslavnějšími klasickými baletními díly i moderním scénickým baletem, v rámci kterého Seregi Polunin zatančí i na zmíněný hit Take Me to Church. Druhá polovina představení bude patřit dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Sergei Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio a scénu navrhl David LaChapelle.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz