Hity Pink Floyd rozezní v multimediální show Prahu a Ostravu

  8:38
Kapela Pink Floyd se už rozpadla, ale její písně jsou nesmrtelné. Na známé rockové pecky se mohou fanoušci těšit na přelomu listopadu a prosince v Praze a Ostravě. V nevšedním duchu je zahrají hudebníci z orchestrů jako Česká filharmonie, FOK nebo orchestr Národního divadla. Na pódiu se představí The Machine a Czech Live Symphony Orchestra.

The Machine performs Pink Floyd byla založena v 1988 | foto: Ticketportal

Koncerty se uskuteční 29. listopadu v aule Gong v Ostravě a v pražském Kongresově centru 1. prosince.

Koupit vstupenky

Spojení drsného rocku a jemné vážné hudby plné nejrůznějších hudebních nástrojů se stává v posledních letech velmi populární. Pomoc umělců ze symfonických orchestrů při svých koncertech využila i například kapela Lucie, Mig 21 nebo Michal David.

The Machine performs Pink Floyd byla založena v roce 1988 a jsou jedničkou ve Spojených státech. Toto hudební kvarteto z New Yorku, které přes třicet let hraje celosvětově známé písně jedné z neprodávanějších kapel v historii, má rozsáhlý repertoár, nechybí ani hraní na přání fanoušků a navíc jejich unikátní zvuk je stejný jako originál Pink Floyd.

Kapela má zkušenosti s hraním po celé severní Americe, Evropě i Asii, vystupovala na renomovaných hudebních festivalech jako Bonnaroo, Riverbend nebo Gathering of the Vibes.

V kapele působí zakládající člen Tahrah Cohen (bicí), dlouholetí spoluhráči Scott Chasolen (klávesy, zpěv) a Ryan Ball (kytara, zpěv) a nejnovější člen Chris DeAngelis (baskytara, zpěv). The Machine pokračuje v oslavě hudby Pink Floyd a uctění života Joea Pascarella, který v roce 1988 spolu s Tahrah kapelu založil.

Není Pink Floyd jako Pink Floyd

Původní londýnskou kapelu založenou v roce 1965 se snaží už léta napodobit mnoho nadšenců po celém světě. I u nás existují podobné skupiny. The Machine jsou ale jedineční i v očích ostatních celosvětově uznávaných umělců.

„Hrají zvuk a hity Pink Floyd s mrazivou přesností a hrají sakra dlouho,“ řekl o The Machine Matt Diehl z Rolling Stone.

Editor z newyorského hudebního magazínu Spin Matthew Webber napsal: „The Machine nevypadají jako Pink Floyd, ale na tom nezáleží – znějí přesně jako Pink Floyd, a to se počítá.“

Přestože nedávno v Praze vystoupil s floydovskými hity Roger Waters, kapela v Praze vystoupila na Strahově 7. září 1994 a vidělo ji na 130 tisíc fanoušků. The Machine slibují ještě lepší vizuální a multimediální show okořeněnou právě o české hudebníky a složí tak poctu nejen českým fanouškům, ale také loni zesnulému zakladateli kapely Joemu Pscarellovi.

Témata: Pink Floyd

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz