Filharmonie Bohuslava Martinů s indickým dirigentem připomenou Gándhího odkaz

  11:30aktualizováno  11:30
K blížícímu se výročí 150 let od narození Mahátmy Gándhího připravila Filharmonie Bohuslava Martinů tři koncerty v různých českých městech. Povede ji indický dirigent Debashish Chaudhuri a v pozici sólistky se představí sopranistka Michaela Popik Kušteková.

Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. | foto: achiv zlínské filharmonie

Hudba

MAHÁTMA GÁNDHÍ MUSICAL TRIBUTE

Arcibiskupský zámek Kroměříž – Sněmovní náměstí 1 Sněmovní náměstí 1

12. 9. 2019

Arcibiskupský zámek Kroměříž – Sněmovní náměstí 1 Kroměříž

Koupit vstupenky

Zlínský orchestr navazuje na dlouhodobou a úspěšnou spolupráci s indickým dirigentem Debashishem Chaudhurim, která v nedávné době vyvrcholila dvěma koncertními turné po druhé nejlidnatější zemi světa.

Nyní s ním vystoupí v Kroměříži, Zlíně a v Praze s koncertem oslavujícím Mahátmu Gándhího, vůdce indického nezávislého hnutí proti britské nadvládě, který vedl svou zemi k nezávislosti nenásilnou občanskou neposlušností, čímž zásadní měrou inspiroval hnutí za občanská práva a svobodu po celém světě.

V rámci večera zazní díla inspirovaná indickou kulturou i kompozice, které svou vnitřní ideou vyjadřují obrovskou sílu ducha jedince usilujícího o poznání nejvyšší pravdy.

Koncert se koná pod záštitou Její Excelence paní Narinder Chauhan, velvyslankyně Indie v České republice.

Mahátma Gándhí

Mahátma Gándhí

Vláda Indie vytvořila Národní radu, která usiluje o šíření Gándhího odkazu na národní i mezinárodní úrovni. Radě předsedá prezident Indie, dalšími členy jsou viceprezident, premiér, ministři zastupující jednotlivé státy Indie, zástupci nejrůznějších politických subjektů, myslitelé a vážené osobnosti všech oblastí společenského života.

Některé z aktivit u příležitosti 150. výročí narození Otce národa Mahátmy Gandhího se snaží rozšířit jeho odkaz pomocí múzických umění, zpíváním jeho oblíbené duchovní písně „Vaishnav Jan To“ v podání zpěváků z celého světa, vydáním památeční poštovní známky indickou vládou i cizími státy, módní přehlídkou Khadi, aktivitami v rámci škol, vydáním překladů souborných prací Mahátmy Gándhího v digitální podobě, online kvízy o jeho osobě či zasvěcením světového cyklistického závodu a Světového dne ekologie 2019 Gándhímu.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz