Největšími hity ’božského Karla’ v lednu oživí Ladislav Bubnár

  8:40
Fanoušci hitů jako Kávu si osladím, Dám dělovou ránu či Kdepak ty ptáčku hnízdo máš se mohou těšit na fenomenální koncert Lady Carneval a největší hity božského Káji, které zazpívá Ladislav Bubnár společně s orchestrem Felixe Slováčka mladšího. Koncerty budou dva, 19. ledna v pražském Kongresovém centru a 21. ledna v brněnské Zoner Bobyhall.

Ladislav Bubnár zazpívá největší hity Karla Gotta v doprovodu orchestru Felixe Slováčka juniora. Hosty koncertu budou také Felix Slováček starší a Anička Slováčková. | foto: Luckystar Production

Název jedinečného koncertu Lady Carneval a největší hity božského Káji inspirovaného právě poslední zmiňovanou písní, má na svědomí zpěvák Ladislav Bubnár, o kterém samotný několikanásobný zlatý slavík prohlásil, že má nádherný hlas.

Koupit vstupenky

„Vždycky jsem chtěl zpívat na scéně s Karlem, ale to se nepodařilo. Přál jsem si alespoň, aby jeho písně žily dál, aby se zpívaly se stejnými emocemi, jaké Karel rozdával svým fanouškům všude po světě. Dobře si ale uvědomuji, že Gott byl jen jeden a já opravdu nechci být jeho náhrada. Zpívám svým stylem, svým projevem a tak, jak to cítím já,“ uvedl Bubnár.

Největší Gottovy hity proto zazpívá v moderním a neotřelém stylu v doprovodu orchestru Felixe Slováčka juniora. Koncert doplnění světelné efekty a moderní scéna, která bude korespondovat s pojetím celého koncertu. Hosty večerů budou také Felix Slováček starší a Anička Slováčková.

Diváci se tak mohou těšit na hity jako Kávu si osladím, Dám dělovou ránu, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Zvonky štěstí, Když z hor zní zvon nebo Lady Carneval.

Ladislav Bubnár, který má za sebou i silný životní příběh, si koncertem plní své sny. Do pětadvaceti let vyrůstal v dětských domovech, zažil šikanu i týrání. A právě písničky jeho obrovského idolu mu pomáhaly.

„Když jsem poprvé slyšel písničku Kdepak ty ptáčku hnízdo máš a pak Lady Carneval, pochopil jsem, že to je přesně to, co potřebuji, abych potěšil duši a srdce. Božský hlas, projev i emoce Mistra, které doprovázely jeho zpívání, mne dokázaly uklidnit, když jsem se v dětském domově cítil špatně nebo mi bylo smutno po rodičích,“ svěřil se Bubnár.

Dodal, že začal sledovat jeho kariéru a moc jsem si přál zpívat jeho písně. „Můj sen byl sejít se s ním a říct mu, jak strašně ho miluju,“ připojil.

A přání se mu splnilo, když se několikanásobný zlatý slavík objevil jako půlnoční překvapení v roce 2017 na křtu Ladislavovy písničky. Zpěvák mladíka dokonce objal. Bubnár se domnívá, že ho zřejmě dojal jeho životní příběh, stejně tak jako přítomné hosty - Simonu Krainovou, Lucii Bílou nebo Leoše Mareše. „Cítil jsem velké emoce, plakal jsem tehdy dojetím,“ zavzpomínal Bubnár.

V médiích se pak objevila Gottova citace: „Musím říct, že mě Láďa zaujal svým hlasem a svým příběhem. Divil jsem se, že jsem se s ním ještě nesetkal. Má nádherný hlas.“

Bubnár začal zpívat už jako dítě. Profesionální dráha pro něho začala po ukončení konzervatoře, kdy ho do Státního divadla v Košicích osobně angažoval Peter Dvorský. Na božského Káju ale nikdy nezanevřel. S písní Lady Carneval například vyhrál mezinárodní soutěž, které se účastnili zpěváci z dvanácti států.

Bubnár s Gottem dokonce plánovali společný projekt - píseň, k níž měl vzniknout i klip. „Bohužel se ale stalo, co se stalo, Karel Gott nás opustil. Ale jsem vděčný, že jsem ho mohl osobně poznat,“ dodal Ladislav Bubnár.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz