Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

  15:12aktualizováno  24. června 11:42
Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena. Tu hodlají dobýt Ben Cristovao, Jiří Korn i Miro Žbirka. Ještě výš míří raper Marpo. Podívejte se na kalendář koncertů českých a slovenských hvězd v Praze.

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově | foto: Ladislav Němec, MAFRA

ZÁŘÍ

Ben Cristovao - 21. září, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Ben Cristovao slaví 10 let na české scéně svým dosud největším koncertem. Chystá monstrózní show, která má překonat všechno, co dosud Ben během svých vystoupení předvedl.


Jiří Korn - 25. září, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Zpěvák, tanečník a herec Jiří Korn letos slaví 70. narozeniny a k této příležitosti připravil svůj dosud největší koncert. V O2 areně zazpívá všechny svoje hity od 60. let minulého století až do současnosti v režii bratří Cabanů.


Kabát - 26. září, O2 universum

Skupina Kabát bude vůbec prvním interpretem, který vystoupí v nové hale O2 universum. Vystoupení Kabátů bude mít i charitativní nádech - výtěžek z koncertu poputuje o.p.s. Dejme dětem šanci.


Marpo - 28. září, letiště Letňany

Největší ambice si pro tento rok dává raper Marpo. Vystoupí pod širým nebem v pražských Letňanech, kde očekává až 25 tisíc diváků. Přizval i dva exkluzivní zahraniční hosty.

ŘÍJEN

Český mejdan s Impulsem - 19. října, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Největší české a slovenské hudební hvězdy se představí na jednom pódiu v téměř pětihodinovém hudebním maratonu, na kterém zazní ty nejznámější hity. Vystoupí tu Lucie Bílá, Hana Zagorová, Mandrage, Marek Ztracený, Dalibor Janda a další.

LISTOPAD

Vojtěch Dyk a  B-Side Band Josefa Buchty - 3. listopadu, O2 universum

Vojtěch Dyk oslaví desáté výročí spolupráce s B-Side Bandem Josefa Buchty třemi halovými koncerty s plně obsazenou Janáčkovou filharmonií Ostrava pod taktovkou Jana Kučery. První koncert proběhne v nových prostorech pražského O2 universa 3. listopadu. 21. prosince vystoupí v brněnské hale Rondo a třetí koncert je plánovaný na konec února v Ostravar Aréně.

PROSINEC

Miro Žbirka - 3. prosince, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Miro Žbirka letos slaví 40 let na československé hudební scéně. Oslavy vyvrcholí koncertem v největší české hale. Vystoupí s ním i celosvětově uznávaní britští a američtí muzikanti Robbie McIntosh, Hamish Stuart a Blair Cunnigham. Ti mu pomáhali ve slavném Abbey Road nahrávat novinku Double Album.


Ewa Farna - 7. prosince, O2 universum

Ewa Farna bude první zpěvačkou, která vystoupí v novém sále přiléhajícím k vysočanské aréně, který pojme až 4,5 tisíce lidí. Vystoupí tu s Karlovarským symfonickým orchestrem.


Lucie Bílá - 10. prosince, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Dvacetinásobná česká slavice Lucie Bílá tradičně připravuje na závěr roku vánoční galakoncert. V roce 2019 kostely, kulturní domy a divadelní sály vystřídá největší česká hala. O hudební doprovod se tradičně postará kapela Petra Maláska, symfonický orchestr a Bílý sbor.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz