Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

  15:12aktualizováno  15:12
Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena. Tu hodlají dobýt Divokej Bill, Ben Cristovao, Jiří Korn i Miro Žbirka. Ještě výš míří raper Marpo. Podívejte se na kalendář koncertů českých a slovenských hvězd v Praze.

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově | foto: Ladislav Němec, MAFRA

LEDEN

Magdalena Kožená & Mitsuko Uchida - 20. ledna, Rudolfinum

Po obrovském úspěchu, jenž v Rudolfinu Magdalena sklidila společně s klavíristkou Mitsuko Uchida roku 2012, přicházejí nyní obě dámy s novým koncertním programem.


Divokej Bill - 24. ledna, O2 arena

Skupina Divokej Bill slaví 20 let hudební existence a pro fanoušky proto připravila svůj dosud největší koncert, na kterém plánuje rekapitulaci uplynulých dvou koncertních dekád.

ÚNOR

Rocksymphony II - 3. února, Hala Královka

Vstupenky na iDNES Ticket

Koncert rockových hitů světových kapel v podání Marty Jandové a Václava Noida Bárty za doprovodu orchestru zlínské filharmonie pod taktovkou Viktora Kozánka.

BŘEZEN

Kali a Peter Pann - 22. března, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Slovenští rapeři Kali a Peter Pann se představí v pražském Foru Karlín i s řadou hostů. Kali tu pokřtí desku Dovi Dopo. Oba slibují novou show a kvalitní zvuk.

DUBEN

No Name - 11. dubna, Forum Karlín

Slovenská skupina No Name vyráží na jaře na akustické turné po celém Česku a Slovensku. V Praze vystoupí ve Foru Karlín a skladbu Ži ...a nech žít, kterou napsali k 100. výročí založení Československa, zazpívají v obou jazycích.

KVĚTEN

Vivaldianno Reloaded - 1. května, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Projekt Michala Dvořáka prezentuje barokní hudbu Antonia Vivaldiho současnými prostředky. Název nové verze představení Vivaldianno Reloaded si autor půjčil z Matrixu, aby akcentoval moderní technologie. Jako vypravěče uslyšíte Pierce Brosnana.


Leoš Mareš - 16. - 18. května, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Nejslavnější český moderátor Leoš Mareš se vrátí jako zpěvák hned na třech koncertech v největší české aréně. Vystoupí s živou kapelou, symfonickým orchestrem, mnoha hosty a mnoha kožichy.

ČERVEN

Habera a Team - 9. června, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Pavol Habera se skupinou Team zahájí 18. května v Třinci české halové turné, během nějž navštíví dvanáct měst. Na pražský koncert nabízí i VIP balíčky, obsahující welcome drink i osobní setkání se skupinou, která na památku věnuje CD, tričko a podepsaný plakát.


Kabát - 22. června, Eden Aréna

Vstupenky na iDNES Ticket

Třicetiny ve stejné sestavě oslaví skupina Kabát dalším Po čertech velkým turné po stadionech napříč Českou republikou. Plánují zopakovat úspěch svých megakoncertů na pražském Vypichu z let 2009 a 2014.

ZÁŘÍ

Marpo - 28. září, letiště Letňany

Největší ambice si pro tento rok dává raper Marpo. Vystoupí pod širým nebem v pražských Letňanech, kde očekává až 25 tisíc diváků. Přizval i dva exkluzivní zahraniční hosty.


Ben Cristovao - 21. září, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Ben Cristovao slaví 10 let na české scéně svým dosud největším koncertem. Chystá monstrózní show, která má překonat všechno, co dosud Ben během svých vystoupení předvedl.


Jiří Korn - 25. září, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Zpěvák, tanečník a herec Jiří Korn letos slaví 70. narozeniny a k této příležitosti připravil svůj dosud největší koncert. V O2 areně zazpívá všechny svoje hity od 60. let minulého století až do současnosti v režii bratří Cabanů.

ŘÍJEN

Český mejdan s Impulsem - 19. října, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Největší české a slovenské hudební hvězdy se představí na jednom pódiu v téměř pětihodinovém hudebním maratonu, na kterém zazní ty nejznámější hity. Vystoupí tu Lucie Bílá, Hana Zagorová, Mandrage, Marek Ztracený, Dalibor Janda a další.

PROSINEC

Miro Žbirka - 3. prosince, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Miro Žbirka letos slaví 40 let na československé hudební scéně. Oslavy vyvrcholí koncertem v největší české hale. Vystoupí s ním i celosvětově uznávaní britští a američtí muzikanti Robbie McIntosh, Hamish Stuart a Blair Cunnigham. Ti mu pomáhali ve slavném Abbey Road nahrávat novinku Double Album.


Ewa Farna - 7. prosince, O2 universum

Ewa Farna bude první zpěvačkou, která vystoupí v novém sále přiléhajícím k vysočanské aréně, který pojme až 4,5 tisíce lidí. Vystoupí tu s Karlovarským symfonickým orchestrem.


Lucie Bílá - 10. prosince, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Dvacetinásobná česká slavice Lucie Bílá tradičně připravuje na závěr roku vánoční galakoncert. V roce 2019 kostely, kulturní domy a divadelní sály vystřídá největší česká hala. O hudební doprovod se tradičně postará kapela Petra Maláska, symfonický orchestr a Bílý sbor.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz