Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

  17:00aktualizováno  21. srpna 10:11
Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se na přehled největších hudebních akcí roku.

Eros Ramazzotti | foto: promo foto

ŘÍJEN

David Garrett - 1. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Houslista David Garrett je českému publiku známý hlavně jako hostující hvězda koncertu České filharmonie z roku 2015. Kromě klasických melodií publikum hltá jeho předělávky slavných popových či rockových písní. Garrett se nebojí sáhnout do repertoáru Coldplay, Prince nebo Nirvany.


Sandra - 4. října, Praha, Lucerna

Německá hvězda osmdesátých let Sandra vydala poslední desku v roce 2012. Stále ovšem koncertuje a to především se svým starším repertoárem. Letos se v Česku ukáže hned dvakrát. V listopadu vystoupí v Brně v rámci 80's The Show, ale ještě předtím bude mít samostatný koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.


Pixies - 8. října, Praha, Forum Karlín

Americká alternativně rocková hudební skupina Pixies se rozpadla v roce 1993. Od roku 2004 ale zase hraje a 13. září září vydá novou desku  Beneath The Eyrie, kterou pak představí i v Česku. Předskokany jim na pražském koncertu udělá duo Blood Red Shoes.

Eros Ramazzotti - 22. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Charismatický italský zpěvák Eros Ramazzotti přijede českým fanouškům představit svou poslední desku Grande! Kromě nových skladeb ale zcela jistě dojde i na největší Ramazzottiho hity jako Cose Della Vita či Piu Bella Cosa.

LISTOPAD

Sarah Brightman - 8. listopadu, Praha, Tipsport Aréna

Vstupenky na iDNES Ticket

Nejúspěšnější sopranistka na světě Sarah Brightman vystoupí v Praze s novým albem Hymn, které se okamžitě po vydání vyhouplo na první místo hitparády Billboard v přehledu nejprodávanějších „klasických a klasických crossoverových alb“.


Charli XCX - 14. listopadu, Praha, Roxy

Anglická zpěvačka Charli XCX vystoupila v Praze v roce 2015 jako předskokanka Katy Perry. Nyní přijíždí na svůj první samostatný koncert. Představí na něm nové eponymní album, které vydá 13. září.

Parov Stelar - 29. listopadu, Praha, Tipsport arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Rakouský hvězdný DJ a hudebník Parov Stelar na letošní rok oznámil nové album, z něhož zveřejnil už dva singly. Na podzim ho představí v pražské Tipsport Aréně. Přiveze také novou zpěvačku.

Andrea Bocelli - 30. listopadu, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Andrea Bocelli v Praze kromě klasického repertoáru zazpívá i skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději.

PROSINEC

Beth Hart - 6. prosince, Praha, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Fenomenální americká bluesrocková zpěvačka Beth Hart loni vyprodala pražské Forum Karlín a po velkém úspěchu se sem vrátí i letos.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz