Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

  17:00aktualizováno  11. července 13:43
Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na podzim Michael Bublé nebo Ariana Grande. Podívejte se na přehled největších hudebních akcí roku.

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc | foto: Beverly Matous Distribution

ČERVENEC

Rammstein - 16. + 17. července, Praha, Eden Aréna

Německá kapela Rammstein vyrazí v květnu na stadionové turné k nové, deset let očekávané, ale zatím nepojmenované desce. Ta je už hotová a kapela dosud prozradila jen to, že by měla vyjít v dubnu.

SRPEN

Michael Bolton - 9. srpna. Olomouc, Korunní pevnůstka

Dvojnásobný držitel ceny Grammy Michael Bolton si pro svůj jediný koncert v Česku vybral Olomouc. Vystoupí 9. srpna v prostorách Korunní pevnůstky. Zazpívá hity jako When a Man Loves a Woman, ale i nové skladby.

Metallica - 18. srpna, Praha, Letiště Letňany

Vstupenky na iDNES Ticket

Metallica navazuje na WorldWired Tour koncerty pod širým nebem. Každý návštěvník dostane ke vstupence aktuální desku Hardwired... to Self-Destruct, na výběr bude buď standardní fyzický nosič nebo digitální verze alba.


Billie Eilish - 20. srpna, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Americká zpěvačka měla na svém prvním koncertu v Praze původně vystoupit ve Foru Karlín. Vstupenky se ale vyprodaly tak rychle, že se její koncert musel přesunout do většího prostoru. Její audiovizuální show uvidíte v O2 areně.

The Offspring - 20. srpna, Loket, amfiteátr

Vstupenky na iDNES Ticket

Americká punkrocková skupina The Offspring se českému publiku představí v létě v unikátním prostředí amfiteátru, což slibuje neopakovatelnou atmosféru.

ZÁŘÍ

Ariana Grande - 8. září, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Americká zpěvačka Ariana Grande se poprvé v Česku představí se svou deskou Sweetener. Album během prvního víkendu zlomilo rekord na americkém Spotify! S neuvěřitelnými 15 miliony poslechy se Ariana stala nejstreamovanějším ženským interpretem vůbec.


Michael Bublé - 17. září, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Kanadský zpěvák Michael Bublé se během nemoci svého syna rozhodoval, zda skončit s hudební kariérou. Všechno dobře dopadlo a zpěvák se vrátil s deskou Love, kterou přijede představit i do Prahy.

ŘÍJEN

David Garrett - 1. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Houslista David Garrett je českému publiku známý hlavně jako hostující hvězda koncertu České filharmonie z roku 2015. Kromě klasických melodií publikum hltá jeho předělávky slavných popových či rockových písní. Garrett se nebojí sáhnout do repertoáru Coldplay, Prince nebo Nirvany.


Sandra - 4. října, Praha, Lucerna

Německá hvězda osmdesátých let Sandra vydala poslední desku v roce 2012. Stále ovšem koncertuje a to především se svým starším repertoárem. Letos se v Česku ukáže hned dvakrát. V listopadu vystoupí v Brně v rámci 80's The Show, ale ještě předtím bude mít samostatný koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.


Eros Ramazzotti - 22. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Charismatický italský zpěvák Eros Ramazzotti přijede českým fanouškům představit svou poslední desku Grande! Kromě nových skladeb ale zcela jistě dojde i na největší Ramazzottiho hity jako Cose Della Vita či Piu Bella Cosa.

LISTOPAD

Sarah Brightman - 8. listopadu, Praha, Tipsport Aréna

Vstupenky na iDNES Ticket

Nejúspěšnější sopranistka na světě Sarah Brightman vystoupí v Praze s novým albem Hymn, které se okamžitě po vydání vyhouplo na první místo hitparády Billboard v přehledu nejprodávanějších „klasických a klasických crossoverových alb“.


Charli XCX - 14. listopadu, Praha, Roxy

Anglická zpěvačka Charli XCX vystoupila v Praze v roce 2015 jako předskokanka Katy Perry. Nyní přijíždí na svůj první samostatný koncert. Představí na něm nové eponymní album, které vydá 13. září.

Andrea Bocelli - 30. listopadu, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Andrea Bocelli v Praze kromě klasického repertoáru zazpívá i skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději.

PROSINEC

Beth Hart - 6. prosince, Praha, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Fenomenální americká bluesrocková zpěvačka Beth Hart loni vyprodala pražské Forum Karlín a po velkém úspěchu se sem vrátí i letos.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz