Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

  17:00aktualizováno  21. srpna 10:11
Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se na přehled největších hudebních akcí roku.

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

ZÁŘÍ


Michael Bublé
- 17. září, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Kanadský zpěvák Michael Bublé se během nemoci svého syna rozhodoval, zda skončit s hudební kariérou. Všechno dobře dopadlo a zpěvák se vrátil s deskou Love, kterou přijede představit i do Prahy.

ŘÍJEN

David Garrett - 1. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Houslista David Garrett je českému publiku známý hlavně jako hostující hvězda koncertu České filharmonie z roku 2015. Kromě klasických melodií publikum hltá jeho předělávky slavných popových či rockových písní. Garrett se nebojí sáhnout do repertoáru Coldplay, Prince nebo Nirvany.


Sandra - 4. října, Praha, Lucerna

Německá hvězda osmdesátých let Sandra vydala poslední desku v roce 2012. Stále ovšem koncertuje a to především se svým starším repertoárem. Letos se v Česku ukáže hned dvakrát. V listopadu vystoupí v Brně v rámci 80's The Show, ale ještě předtím bude mít samostatný koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.


Pixies - 8. října, Praha, Forum Karlín

Americká alternativně rocková hudební skupina Pixies se rozpadla v roce 1993. Od roku 2004 ale zase hraje a 13. září září vydá novou desku  Beneath The Eyrie, kterou pak představí i v Česku. Předskokany jim na pražském koncertu udělá duo Blood Red Shoes.

Eros Ramazzotti - 22. října, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Charismatický italský zpěvák Eros Ramazzotti přijede českým fanouškům představit svou poslední desku Grande! Kromě nových skladeb ale zcela jistě dojde i na největší Ramazzottiho hity jako Cose Della Vita či Piu Bella Cosa.

LISTOPAD

Sarah Brightman - 8. listopadu, Praha, Tipsport Aréna

Vstupenky na iDNES Ticket

Nejúspěšnější sopranistka na světě Sarah Brightman vystoupí v Praze s novým albem Hymn, které se okamžitě po vydání vyhouplo na první místo hitparády Billboard v přehledu nejprodávanějších „klasických a klasických crossoverových alb“.


Charli XCX - 14. listopadu, Praha, Roxy

Anglická zpěvačka Charli XCX vystoupila v Praze v roce 2015 jako předskokanka Katy Perry. Nyní přijíždí na svůj první samostatný koncert. Představí na něm nové eponymní album, které vydá 13. září.

Parov Stelar - 29. listopadu, Praha, Tipsport arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Rakouský hvězdný DJ a hudebník Parov Stelar na letošní rok oznámil nové album, z něhož zveřejnil už dva singly. Na podzim ho představí v pražské Tipsport Aréně. Přiveze také novou zpěvačku.

Andrea Bocelli - 30. listopadu, Praha, O2 arena

Vstupenky na iDNES Ticket

Andrea Bocelli v Praze kromě klasického repertoáru zazpívá i skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději.

PROSINEC

Beth Hart - 6. prosince, Praha, Forum Karlín

Vstupenky na iDNES Ticket

Fenomenální americká bluesrocková zpěvačka Beth Hart loni vyprodala pražské Forum Karlín a po velkém úspěchu se sem vrátí i letos.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz